NeoPedia
در ستاد توسعه علوم و فناوری شناختی؛

نظام نوآوری داده كاوی به توان شناختی توسعه داده می شود

نظام نوآوری داده كاوی به توان شناختی توسعه داده می شود

به گزارش نئوپدیا ستاد توسعه علوم شناختی اعلام نمود: نظام نوآوری داده کاوی به توان شناختی توسعه داده می شود.به گزارش نئوپدیا به نقل از ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی، دکتر مجید نیلی احمد آبادی دبیر ستاد توسعه علوم شناختی، داده کاوی هوشمند به توان شناختی را حرکتی برای پردازش داده ها و اطلاعات برای اتخاذ تصمیم گیری های سازنده و مثبت جهت حل خیلی از مسائل اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی در جامعه دانست.
وی با اعلان اینکه حالا حجم عظیمی از دادگان درقبال موضوعات و مسائل متنوع در سطح جامعه در دسترس قرار دارد، اظهار داشت: با ورود مدلهای شناختی و با بهره گیری از روش های تلفیقی می توان این دادگان را با هدف درک بهتر جامعه مخاطب به طور دقیق و عمیق تجزیه و تحلیل کرد.
دبیر ستاد توسعه علوم شناختی با اعلان اینکه داده کاوی استخراج و کاوش حجم وسیعی از داده ها برای دستیابی به اطلاعات باارزش و گرانبها است، تصریح کرد: داده کاوی بر طبق مدلهای شناختی سبب تصمیم گیری بر طبق واقعیات می شود.
نیلی اضافه کرد: یکی از اهداف ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی توسعه نظام نوآوری داده کاوی به توان شناختی و آشنایی شرکت های دانش بنیان و مراکز دانشگاهی با این حوزه درحال ظهور است تا داده ها و اطلاعات به طور علمی و فناورانه برای حل مسائل جامعه مورد بررسی و تحلیل قرار گیرد.
وی تصریح کرد: داده کاوی هوشمند به توان شناختی فصلی تازه برای انجام کارهای بین رشته ای علوم داده، علوم شناختی و هوش مصنوعی است تا بتوان با افزایش کیفیت خدمات و محصولات و ایجاد زمینه های جدید، ارزش اقتصادی آن مورد توجه بخش های مختلف صنعت و جامعه قرار گیرد و به کمک آن به درک بهتری از مسائل اجتماعی اقتصادی، فرهنگی دست یافت.
دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی با تاکید بر این که ارائه خدمات مطلوب در جامعه با کمک به طراحی و ساخت محصولات علمی و فن آورانه از اهداف این ستاد است، اشاره کرد: ستاد توسعه علوم شناختی از ایده های مراکز دانشگاهی، شکل گیری تیم های تحقیقاتی و آینده اقتصادی ان ها برای دستیابی به ارائه محصول و عرضه به بازار مصرف حمایت می کند.


منبع:

1400/04/29
12:27:03
5.0 / 5
1213
تگهای خبر: خدمات , دانشگاه , شركت , صنعت
این مطلب نئوپدیا را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
NeoPedia