NeoPedia
رئیس انستیتو فینلای كوبا خبر داد؛

كارایی واكسن ایران - كوبا برای افراد زیر ۱۸ سال

كارایی واكسن ایران - كوبا برای افراد زیر ۱۸ سال

به گزارش نئوپدیا رئیس انستیتو فینلای کوبا از کارایی واکسن مشترک ایران - کوبا در افراد زیر ۱۸ سال اطلاع داد.به گزارش نئوپدیا به نقل از مهر، ویسنته ورز بنگومو رئیس انستیتو فینلای کوبا امروز در نشست خبری که به صورت آنلاین در محل وزارت بهداشت برگزار شد، اظهار داشت: واکسن مشترک ایران و کوبا بر پایه بیوشیمی و بیوتکنولوژی به تولید رسیده که کمتر کشوری توانسته از این دو علم برای تولید واکسن استفاده نماید.
وی با اشاره به اینکه طی مدت شیوع ویروس کرونا، ما همکاریهای علمی با ایران داشته ایم و تابحال راه خوبی را پیش رفته است، عنوان کرد: امیدواریم بتوانیم هفته های آینده جشن مشترکی برای به ثمر نشستن این همکاری داشته باشیم.
رئیس انستیتو فینلای کوبا تصریح کرد: ما نشان دادیم که دوز یادآور این واکسن برای افرادی که بیماری های زمینه ای دارند، مناسب می باشد.
وی در ادامه ضمن اشاره به نتیجه مطالعات کارآزمایی بالینی برای افراد زیر ۱۸ سال عنوان کرد: فاز دوم این واکسن تا آخر تابستان مشخص می شود و به نظر نمی رسد که احتیاج به فاز سوم باشد.
رئیس انستیتو فینلای کوبا افزود: با بررسی هایی که داشتیم ایمنی واکسن برای افراد مشخص شده و امیدواریم بتوانیم مجوز اضطراری برای کودکان را به دست بیاوریم.
وی با اشاره به اینکه تیم تحقیقاتی که از روند کارآزمایی بالینی در تهران بازدید داشتند از نتایج شگفت زده شدند، اظهار داشت: حتی این تیم اعلام نمودند که ما بسیاری از موارد جدید را در فرایند کارآزمایی بالینی یاد گرفتیم.
رئیس انستیتو فینلای کوبا با تاکید بر این که تست بالینی این واکسن نوترکیب بسیار پیچیده بود، خاطرنشان کرد: ما خوشحالیم که فاز سوم این واکسن در ایران بر مبنای استانداردهای لازم و حتی بالاتر از استانداردهای مجاز انجام گرفته است.
وی در مورد همکاریهای بین المللی با دیگر کشورها برای تولید واکسن کوبایی، تصریح کرد: ما از نقطه نظرات شرکای علمی کشورهای ایتالیا، فرانسه و چین برای ارتقای واکسن بهره بردیم.
ویسنته ورز بنگومو اضافه کرد: منطق این واکسن ایجاد یک پلت فرم جدید با سطح ایمنی بالا است که می تواند علاوه بر پیشگیری از ابتلاء به کرونا، از مبتلا شدن به سایر عفونت ها پیشگیری کند. این موضوعی است که واکسن های کووید ۱۹ ساخته شده ندارند و پیشگیری برابر عفونت ها نخواهند داشت.


منبع:

1400/05/06
09:16:35
5.0 / 5
972
این مطلب نئوپدیا را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
NeoPedia