NeoPedia
ستاد توسعه زیست فناوری اعلام كرد؛

۶۰ پژوهش سرا تجهیز می شود

۶۰ پژوهش سرا تجهیز می شود

به گزارش نئوپدیا ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری اعلام نمود مقرر است 60 پژوهش سرا تجهیز شود.به گزارش نئوپدیا به نقل از معاونت علمی و فناوری، ترغیب دانش آموزان به فعالیت در زمینه زیست فناوری از مهم ترین اهدافی است که معاونت علمی دنبال می کند. به همین دلیل از تجهیز ۶۰ پژوهش سرا حمایت کرده است.
ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برای ترویج زیست فناوری در مدارس اقداماتی چون «ایجاد پایگاه علمی مرجع آموزش دانش آموزی»، «نهادینه سازی ترویج زیست فناوری در بدنه آموزش و پرورش» و «بازآموزی معلمان آموزش و پرورش در زمینه فناوری های زیستی» را انجام داده است.
این راهکارها ادامه یافت و با «راه اندازی سایت باشگاه دانش آموزی (مرجع آموزش های مکتوب و تصویری)»، «برگزاری بیش از ۱۰۰ سمینار ترویجی آشنایی با زیست فناوری در ۲۴ استان برای بیش از ۸ هزار دانش آموز و ۲۲۰ معلم»، «آموزش ۵ هزار و ۳۰۰ نفر از دانش آموزان مراکز سمپاد در خلال سومین کارسوق ملی مهندسی ژنتیک»، «طرح ملی آموزش معلمان زیست شناسی سراسر کشور با همکاری دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی» و «عقد قرارداد تولید ۶ مدل کیت آموزشی- پژوهشی زیست فناوری برای دانش آموزان» سرعت گرفت.
یکی از مهم ترین اقدامات ستاد در این عرصه عقد قرارداد تجهیز ۶۰ پژوهش سرای دانش آموزی در سراسر کشور به ارزش ۴ میلیارد تومان بوسیله نمایشگاه ایران ساخت است. کاری که به روند توسعه و گسترش زیست فناوری در مدارس را شتاب می دهد.
پژوهش سراهای دانش آموزی، مراکزی علمی و پژوهشی هستند که زیر نظر وزارت آموزش و پرورش و بمنظور شناسایی و فراهم کردن زمینه رشد و هدایت استعدادها و پرورش خلاقیت های فردی و گروهی دانش آموزان و گسترش فرهنگ مطالعه، تحقیق و پژوهش در میان آنان، تاسیس و بصورت هیات امنایی اداره می گردند.
این مراکز در قالب اهداف و وظایف آموزش و پرورش و در حوزه های علمی، پژوهشی و آموزشی همچون آموزش روش های مبتنی بر پژوهش، طراحی و انجام پروژه های تحقیقی، پژوهشی و فناوری دانش آموزی و برگزاری جشنواره ها و مسابقات علمی و پژوهشی و فناوری، فعالیت دارند.

1400/05/16
20:47:23
5.0 / 5
870
تگهای خبر: آموزش , پژوهش , پژوهشی , تولید
این مطلب نئوپدیا را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
NeoPedia