NeoPedia
سخنگوی موسسه رازی اعلام كرد؛

آمادگی واکسن کووپارس برای واکسیناسیون اضطراری

آمادگی واکسن کووپارس برای واکسیناسیون اضطراری

نئوپدیا: سخنگوی موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی از آمادگی این موسسه برای واکسیناسیون اضطراری بعد از صدور مجوز سازمان غذا و دارو آگاهی داد.به گزارش نئوپدیا به نقل از موسسه تحقیقات و سرم سازی رازی، دکتر محمدحسین فلاح مهرآبادی با اشاره به اتمام فاز دوم کارآزمایی بالینی واکسن رازی کووپارس و ارائه نتایج در کمیته پایش داده ها و تایید آن در این کمیته، اظهار نمود: گزارش مربوطه به همراه دستورالعمل های فاز سوم به سازمان غذا و دارو ارسال شده که بعد از داوری و بررسی برای دریافت مجوز اخلاق به کمیته اخلاق وزارت بهداشت ارسال خواهد شد.
وی اضافه کرد: پیش بینی می شود تا هفته آتی مجوز اخلاق برای شروع فاز سوم کارآزمایی بالینی صادر شود و شروع مطالعه در هفته نخست شهریورماه صورت گیرد.
معاون تحقیقات و فناوری موسسه رازی با اعلان اینکه هم اکنون استانهای تهران و البرز برای مطالعه انتخاب شده اند، اشاره کرد: در فاز سوم واکسن کووپارس با یک واکسن دارای تاییدیه سازمان بهداشت جهانی مقایسه خواهد شد. در پروتکل مصوب که امروز چهارشنبه ۲۰ مردادماه تایید شد، ۴۱ هزار داوطلب در دو گروه شرکت خواهند کرد، یک گروه واکسن موسسه رازی و یک گروه واکسن دارای تاییدیه who را دریافت خواهند کرد.
وی درباب تولید صنعتی واکسن رازی کووپارس اظهار داشت: ماه گذشته اولین بچ صنعتی واکسن رازی کووپارس با حجم ۴۰۰ هزار دوز تولید و مراحل کنترل کیفی آن انجام شده و در سامانه ردیابی واکسن غذا و دارو کشور نیز به ثبت رسیده است.
فلاح با اشاره به این که هر زمانی که سازمان غذا و دارو مجوز مصرف اضطراری را صادر کند، واکسن ها قابل استفاده هستند، افزود: برمبنای برنامه ریزی های انجام شده، تا انتهای شهریور یک میلیون دز واکسن تولید خواهد شد و تا انتهای سال برنامه ریزی برای تولید ۱۵ الی ۲۰ میلیون دز انجام گرفته است.
سخنگوی موسسه رازی در پروژه واکسن رازی کووپارس اظهار داشت: داوطلبان ساکن استان تهران و البرز می توانند با مراجعه به سایت covid.rvsri.ac.ir اقدام نمایند.


منبع:

1400/05/21
00:01:16
5.0 / 5
1191
تگهای خبر: تولید , سایت , شركت , صنعت
این مطلب نئوپدیا را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
NeoPedia