NeoPedia
برای اولین بار صورت می گیرد؛

نجات از سکته قلبی با پهپادهای حامل دستگاه شوک

نجات از سکته قلبی با پهپادهای حامل دستگاه شوک

نئوپدیا: پهپادها تابحال برای حمل و نقل اقلام مختلفی مورد استفاده قرار گرفته اند، اما برای نخستین بار از آنها برای انتقال دستگاه های واردکننده شوک قلبی استفاده شده است.به گزارش نئوپدیا به نقل از نیواطلس، متخصصان می گویند پرتاب دستگاه های واردکننده شوک قلبی با بهره گیری از پهپادها موجب می شود دستگاه های مذکور به سرعت در دسترس قربانیان حملات قلبی قرار بگیرد و از این طریق می توان به سرعت این افراد را نجات داد.
بررسی که دراین زمینه توسط پژوهشگران سوئدی انجام شده، نشان میدهد انتقال دستگاه های شوک قلب با بهره گیری از پهپاد با سرعت بسیار بیشتری در مقایسه با آمبولانس انجام می شود و امنیت استفاده از این روش نیز بالا و قابل قبول است.
زمانی که فردی گرفتار حمله قلبی می شود، مرگ مغزی و سپس مرگ کامل در عرض چند دقیقه رخ می دهد. تنها راه نجات این افراد استفاده سریع از دستگاه شوک قلبی است و پس تک تک ثانیه ها برای عملیات احیا اهمیت دارد.
از سال ۲۰۱۴ برنامه ریزی برای طراحی و تولید پهپادهای آمبولانسی شروع شده و مقرر است این پهپادها مجهز به وبکم باشند تا هدایت آنها بطور دقیق آسان تر شود. نخستین بار در سال ۲۰۱۷ عملیات شبیه سازی حمل دستگاه شوک قلبی در سوئد انجام شد. این بررسی نشان داد حمل این دستگاه با پهپاد چهار برابر سریع تر از آمبولانس زمینی است.
در پروازهای آزمایشی پهپاد حامل دستگاه شوک مشخص شد از ۱۲ مورد انتقال این دستگاه، ۱۱ مورد با دقت و موفقیت انجام شده است.
پهپادهای حامل این دستگاه هر بار بطور متوسط ۳.۱ کیلومتر پرواز کرده و بین ۴ تا ۷ برابر سریع تر به مقصد رسیدند. از همین رو انتظار می رود در آینده این روش به رویه ای متداول دراین زمینه مبدل شود.


منبع:

1400/06/08
21:20:52
5.0 / 5
522
تگهای خبر: پژوهش , پژوهشگران , تولید
این مطلب نئوپدیا را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
NeoPedia