NeoPedia

فینالیست های مسابقات ملی پایان نامه سه دقیقه ای مشخص شدند

فینالیست های مسابقات ملی پایان نامه سه دقیقه ای مشخص شدند

نئوپدیا: مرحله نیمه نهایی پنجمین دوره مسابقات ملی پایان نامه سه دقیقه ای، در سالن شهید صبوری معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی انجام شد و فینالیست های این دوره مشخص شدند.


به گزارش نئوپدیا به نقل از روابط عمومی سازمان انتشارات جهاددانشگاهی، مرحله نیمه نهایی پنجمین دوره مسابقات ملی پایان نامه سه دقیقه ای با رقابت 26 شرکت کننده در سه گروه انجام شد و در این مرحله که بصورت غیرحضوری برگزار شد، ویدیو های ارسالی شرکت کنندگان راه یافته در حضور داوران ارائه شد و مورد ارزیابی قرار گرفت.
پس از اختتام این رقابت با نظر داوران از هر گروه، دو نفر که بالاترین امتیاز را کسب کردند، راهی مرحله فینال شدند.
در مرحله نیمه نهایی این مسابقات شرکت کنندگان در سه گروهA، B، C با هم به رقایت پرداختند که بر طبق رای هیات داوران اسامی برگزیدگان این مرحله به شرح زیر است.
در گروهA میلاد شکراللهی از دانشگاه صنعتی شریف در مقطع کارشناسی ارشد رشته مهندسی انرژی و زهرا نوری آکنده از دانشگاه صنعتی شاهرود در مقطع دکتری رشته اکولوژی گیاهان زراعی فینالیست شدند.
در گروهB سیروس ایروانی از دانشگاه موسسه ی آموزش عالی جهاددانشگاهی اصفهان در مقطع کارشناسی ارشد رشته مهندسی شیمی و سید امیرحسین حسینی لرگانی از دانشگاه نهران مقطع کارشناسی ارشد رشته مکانیک بیوسیستم به فینال راه یافتند.
در گروه C امیرحسین یزدان بخش از دانشگاه تهران در مقطع کارشناسی ارشد، رشته مهندسی پلیمر و آزاده قوچانی از دانشگاه صنعتی امیرکبیر در مقطع دکتری، رشته مهندسی پزشکی فینالیست شدند.
در این مراسم داوران درباره نقاط قوت و ضعف مسابقات نکاتی را بیان نمودند.
دکتر فاطمه پرسته عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی درباره رعایت قوانین و نحوه ارائه شرکت کنندگان اظهار داشت: در ارائه باید از یک اسلاید بدون انیمیشن بهره برد و با اهمیت ترین بخش در ارائه برقراری ارتباط با مخاطب و عدم استفاده از کلمات تخصصی می باشد.
در ادامه دکتر علی اصغر کهندل عضو هیات علمی جهاددانشگاهی اظهار داشت: شرکت کنندگان باید فاکتورهای پژوهشی و سلسله مراتب تحقیق را رعایت نمایند و همین طور بتوانند محصول خودرا بصورت خاص و مشخص و با زبان ساده معرفی کنند.
دکتر سید محمود مصباح عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی امیرکبیر درباره نحوه ارائه شرکت کنندگان اظهار داشت: ارائه کنندگان باید در مدت کوتاهی با مخاطب ارتباط برقرار کنند و اهمیت کار خودشان را به زبان ساده بیان کنند. داشتن انرژی زیاد در ارائه، در جذب مخاطب و تاثیرگذاری آن اهمیت زیادی دارد.
وی در ادامه اظهار داشت: زمان ارائه باید متناسب با بخش های مختلف ارائه تقسیم بندی شود.
در اختتام دکتر حامد علی اکبرزاده رئیس سازمان انتشارات جهاددانشگاهی و دبیر این مسابقات اظهار داشت: این سازمان تا کنون پنج دوره مسابقات پایان نامه سه دقیقه ای را با حداقل امکانات و بدون حمایت هیچ نهاد و سازمانی برگزار کرده است. امیدواریم بمنظور ایجاد انگیزه و بالا بردن کیفیت اجرای این مسابقات در دوره های جدید، این مسابقات مورد حمایت قرار گیرد.
وی در ادامه اظهار داشت: مجموعا ۳۲۲ شرکت کننده در دور پنجم این مسابقات به رقابت پرداختند که ۲۶ نفر به مرحله نیمه نهایی راه پیدا کردند و امروز شاهد رقابت آنها بودیم. به سبب محدودیت های کرونا، اغلب مسابقات مرحله مقدماتی بصورت مجازی انجام شد.
علی اکبرزاده در آخر اظهار داشت: برگزاری مسابقات به شکل آنلاین موجب فاصله گرفتن از استانداردها شد پس امیدواریم با بهبود اوضاع کرونائی بتوانیم فینال مسابقات را بصورت حضوری در اواخر مهرماه یا اوایل آبان ماه برگزار نماییم.
منبع:

1400/06/31
16:37:14
5.0 / 5
904
این مطلب نئوپدیا را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
NeoPedia