NeoPedia

ریزش ارزش سهام تسلا به خاطر اقدامات ایلان ماسک

ریزش ارزش سهام تسلا به خاطر اقدامات ایلان ماسک

به گزارش نئوپدیا اقدامات ایلان ماسک مدیرعامل تسلا در جهت فروش ۶.۹ میلیارد دلار سهام شخصی و هم توئیت های وی در جهت تمسخر برنی سندزر سبب ریزش ارزش سهام این شرکت شده است.به گزارش نئوپدیا به نقل از رویترز، ارزش سهام شرکت تسلا روز گذشته عصر تا دو درصد کاهش پیدا کرد و به ۱۰۱۳.۳۹ دلار به ازای هر سهم رسید. این امر باعث کاهش ۲۰۷ میلیارد دلاری ارزش کلی تسلا در بازار سرمایه در هفته گذشته شده است.
با این کاهش ارزش کل شرکت تسلا به زیر یک تریلیون دلار رسید. ماه گذشته تسلا توانسته بود رکورد مذکور را برای نخستین بار کسب کند. با این وجود تسلا در زمینه ارزش کلی در بازار سرمایه آمریکا هنوز در رتبه اول شرکتهای خودروسازی بوده و ریویان، جنرال موتورز، فورد و لوسید در رتبه های بعدی قرار دارند.
ناظران بازار می گویند یکی دیگر از علل کاهش ارزش سهام تسلا درگیری لفظی ایلان ماسک با برنی سندرز در ایام اخیر است. سندرز سناتور چپ گرای آمریکایی خواهان دریافت مالیات عادلانه از ثروتمندان شده و ایلان ماسک با تمسخر این سناتور ۸۰ ساله، او را به دلیل کهولت سن دست انداخته بود.
بررسی های مؤسسه کالکین نشان داده است تمسخر یک دولتمرد ارشد و فروش مداوم سهام تسلا توسط ایلان ماسک از ارزش سهام مذکور در ایام آتی باز هم خواهد کاست. نکته جالب این که حتی در صورت فروش ده درصد از سهام ایلان ماسک در تسلا باز هم وی باید در انتظار دریافت صورت حساب مالیاتی ۱۵ میلیارد دلاری باشد.


منبع:

1400/08/25
23:07:51
5.0 / 5
745
تگهای خبر: خودرو , شركت , فروش , موتور
این مطلب نئوپدیا را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
NeoPedia