NeoPedia

تولید ربات چهارپا چرخ دار برای تحویل کالا

تولید ربات چهارپا چرخ دار برای تحویل کالا

به گزارش نئوپدیا محققان سوئیسی از تولید رباتی اطلاع داده اند که هم بر روی چهارپا و هم بر روی دو پا راه می رود و برای تحویل انواع کالا قابل استفاده می باشد.به گزارش نئوپدیا به نقل از نیواطلس، این ربات از انعطاف زیادی برای راه رفتن برخوردار می باشد و می تواند به سمت عقب یا جلو حرکت نماید. این ربات در محیط های شهری می تواند به صورت گسترده برای خرید و حمل کالا تا منزل یا محل کار مورد استفاده قرار بگیرد.
این ربات که ANYmal نام دارد، توسط شرکت سوئیسی سوئیس مایل ساخته شده که از زیرمجموعه های ETH Zurich به حساب می آید. ربات مذکور مانند نسخه اصلی دارای چهار پایه است و با قفل کردن چرخ ها در انتهای آن پایه ها، همچنان می تواند در مواقع ضرورت مانند یک حیوان چهارپا راه برود. این خصوصیت بخصوص هنگامی که ربات مجبور به بالا رفتن از پله ها است مفید می باشد، بخصوص که سایر ربات های چرخ دار در این شرایط متوقف می شوند.
برای حرکت در امتداد پیاده روها، کف زمین و سایر سطوح صاف، غلتیدن بسیار سریع تر و کم مصرف تر از طریق رفتن است. در اینجاست که چرخ های موتوری وارد عمل می شوند، چونکه این مدل می تواند با سرعت ۲۲ کیلومتر در ساعت (۱۴ مایل در ساعت) حرکت نماید. همچنین، اگر ربات احتیاج به پایین آمدن از مجموعه ای از پله ها یا پایین آمدن از حاشیه یک مسیر دارد، پاها خم می شوند تا بعنوان ضربه گیر عمل کنند.
ربات مورد اشاره مجهز به جی پی اس، سنسورهای لیدار و دوربین هایی برای مسیریابی خودکار در خیابان های شهرها و اجتناب از برخورد با موانع است. زمان ارائه عمومی و قیمت این ربات هنوز اعلام نشده است.


منبع:

1400/09/14
12:48:28
5.0 / 5
726
تگهای خبر: تولید , خرید , دوربین , شركت
این مطلب نئوپدیا را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
NeoPedia