NeoPedia

فراخوان گرنت پژوهشی تا سقف ۳۵ هزار فرانک سوئیس

فراخوان گرنت پژوهشی تا سقف ۳۵ هزار فرانک سوئیس

به گزارش نئوپدیا فراخوان دور جدید پشتیبانی از طرح های پژوهشی مشترک دانشگاه ها و مراکز پژوهشی ایران و سوئیس اعلام گردید.به گزارش نئوپدیا به نقل از ایسنا، این فراخوان با همکاری دانشگاه صنعتی اصفهان بعنوان کارگروه ملی همکاریهای علمی و فناوری با کشور سوئیس و Leading House جنوب آسیا و ایران مستقر در دانشگاه ZHAW اعلام شده است.

برای موفقیت در دریافت این گرنت که شامل همکاری یک استاد از ایران و یک استاد از سوئیس روی موضوعی مشترک می شود، لازم است دانشگاه ایرانی درحمایت از پروژه مشارکت کند و پرداخت مبلغی را تعهد کند.

در صورت برگزیده شدن طرح پیشنهادی، این مبلغ از جانب دانشگاه ایرانی به پژوهشگر برگزیده شده همان دانشگاه پرداخت خواهد شد و پرداخت از سال آینده شروع خواهد شد.

در قالب این فراخوان که تحت عنوان کمک هزینه مشارکت تحقیقاتی Research Partnership Grants در سایت دانشگاه ZHAW اعلام شده است، یک پژوهشگران سوئیسی و ایرانی که قصد تعریف پروژه های پژوهشی مشترک را دارند، می توانند درخواست خویش را برای دریافت گرنت پژوهشی تا سقف ۳۵ هزار فرانک سوئیس به دانشگاه ZHAW ارسال نمایند.

این حمایت ها شامل پشتیبانی از سه نوع همکاری مشترک به شرح زیر است:

- تعریف پروژه های مشترک جدید که پیش از این با عنوان Seed Money Grant اعلام می شد.

- ادامه، توسعه و گسترش همکاریهای مشترک قبلی درخلال محققان دو کشور که پیش از این با عنوان Briding Grant اعلام می شد.

- پشتیبانی از محققان جوان (دانشجویان دکترا) که پیش از این با عنوان Mobility Grant اعلام می شد. ثبت درخواست باید توسط طرف سوئیسی که یکی از اعضای هیئت علمی یکی از دانشگاهای کانتونال، فدرال، است، صورت گیرد.

حمایت های ZHAW دانشگاه های علمی کاربردی یا تربیت معلم این کشور است، در سایت دانشگاه یا توسعه برنامه (joint teaching) شامل تعریف پروژه مشترک، تعریف برنامه تدریس مشترک درخلال طرف سوئیسی و یک نهاد دانشگاهی در (joint curriculum development) درسی مشترک ایران (مانند دانشگاه یا موسسه تحقیقاتی شناخته و تایید شده توسط دولت) می شود. طرف ایرانی، باید استاد یا محقق (دانشجوی دکترا) شاغل در یکی از دانشگاه ها/پژوهشگاه های معتبر دولت باشد که تا آخر مدت اجرای پروژه ارتباط (کاری یا تحصیلی) خویش را با دانشگاه/پژوهشگاه حفظ کند.

در زمان ثبت درخواست باید علاوه بر پروپوزال و مدارک طرفین پروژه، جدول بودجه بندی شامل اطلاعات هزینه های اجرای پروژه در سوئیس و ایران و همینطور میزان مشارکت مالی طرف ایرانی در حمایت مشترک از پروژه اعلام گردد.

بدین ترتیب که هزینه اجرای پروژه در هر کشور و میزان کمک هزینه ای که مراجع حمایتی هر کشور از طرح تحقیقاتی تقبل می کنند، در این جدول وارد می شود. بنابر روال معمول، طرح هایی که سهم حمایت مالی مشترک بالاتری از سمت ایران داشته باشند، از شانس بیشتری برای انتخاب شدن برخوردار می باشند.

با توجه به سابقه قبلی موفق همکاری دو کشور در اجرای طرح های پژوهشی مشترک و پیشرو بودن دانشگاه های سوئیس در علم و فناوری، این فراخوان فرصت مناسبی جهت گسترش همکاریهای پژوهشی کاربردی و با کیفیت ارزیابی می شود.

لذا پیشنهاد می شود دانشگاه ها و مراکز پژوهشی کشور ضمن اطلاع رسانی در مورد وجود این فرصت به اعضای هیئت علمی و دانشجویان دوره دکترا، حتی المقدور از پژوهشگرانی که قصد اجرای پروژه مشترک با همتایان سوئیسی خود دارند، حمایت مالی کرده تا شانس انتخاب پروژه ها افزایش یابد.

اطلاعات کامل فراخوان بر روی سایت مرکز همکاریهای علمی بین المللی دانشگاه صنعتی اصفهان به نشانی https: //international.iut.ac.ir/fa/node/1160 قرار دارد و علاقه مندان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر با آدرس ایمیل tajvari@of.iut.ac.ir هم مکاتبه کنند.

منبع:

1400/10/02
11:00:17
5.0 / 5
628
این مطلب نئوپدیا را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
NeoPedia