NeoPedia

مرکز نوآوری فرش راه اندازی می شود

مرکز نوآوری فرش راه اندازی می شود

به گزارش نئوپدیا رئیس کانون هماهنگی دانش، صنعت و بازار فرش دستباف معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از طریق اندازی مرکز نوآوری حوزه فرش اطلاع داد.به گزارش نئوپدیا به نقل از معاونت علمی و فناوری، مهدی کاتب اظهار داشت: فعالیت عمده کانون فرش دستباف، با دغدغه ها و مشکلات جامعه فرش و زنجیره عرضه این محصول ارتباط دارد و از مرحله تأمین، تولید عملیات، عملیات تکمیلی، فروش، بازرگانی و خدمات بعد از فروش را در بر می گیرد.
بیات تصریح کرد: این کانون برای هماهنگی بیشتر در بین فعالان این حوزه و با نگاه نوآوری و کارآفرینی پدید آمده است. هیچ تاکیدی بر روی انجام کارهای تکراری نیست. مثلاً هرساله نمایشگاه فرش های دستباف بعنوان بزرگ ترین نمایشگاه فرش جهان، برگزار می گردد و استقبال فعالان این حوزه، از این رویداد، خیلی خوب است. ازاین رو دلیلی ندارد که کانون بخواهد یک نمایشگاه دیگر راه بیاندازد. اما می آید و روی این مورد کار می کند که مثلاً در این نمایشگاه، چند غرفه برای شرکتهای خلاق که کار و طرح جدیدی دارند، اختصاص داده شده است.
وی اضافه کرد: کانون به برجسته سازی دغدغه هایی از این جنس ورود می کند و با عنایت به منابع مالی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، نسبت به معرفی این طرح ها برای حمایت های بیشتر، اقدام می شود.
بیات افزود: درواقع این کانون پلی است میان مسؤلان، فعالان فرش دستباف، دانشگاهیان کارآفرین و حتی متخصصان و فعالان این حوزه که در خارج از کشور حضور دارند. این هماهنگی سبب می شود تا نوآوری های بیشتری به بازار وارد شده و درنتیجه حجم بیشتری از فرش ایران صادر شود.
رئیس کانون هماهنگی دانش، صنعت و بازار فرش دستباف معاونت علمی و فناوری افزود: کانون همینطور محلی امن برای مشاوره، تسهیلات و امکانات است، به همین دلیل، نقش متولی بسیار مهم می باشد که تا چه اندازه در فرایند تأمین این منابع، کانون را یاری داده تا به دست کارآفرینان فعال برسد.
وی افزود: یکی از اقدامات مهم کانون که با نگاهی جدی در حال انجام می باشد، ایجاد یک مرکز نوآوری است. این مرکز، محل امنی است برای کسانی که امکانات نداشته و تنها، فکر و ایده دارند. آنها در این مرکز قادر خواهند بود تا از حالت ایده به نوآوری و بازار برسند که این مهم، خود به تولید ثروت برای فرد و صنعت فرش منجر خواهد شد.
جذب فارغ التحصیلان دانشگاهی به کانون
بیات اضافه کرد: هم اکنون سالانه بیشتر از ۴ هزار فارغ التحصیل دانشگاهی در حوزه های در رابطه با فرش در کشور وجود دارد که حجم عمده این افراد، درگیر صنوف در رابطه با فرش نشده اند ازاین رو کانون درصدد عضوگیری از این افراد است تا بار عملکردهای کانون روی دوش این افراد تقسیم شود.
به گفته وی، شروع کار کانون از سال ۹۸ بوده که کار ثبت آن و مبحث کد اقتصادی سبب شد تا انجام این امور و سازماندهی زیرساخت های تشکیلات، تا آخر سال ۹۹ به طول بیانجامد. ازاین رو فعالیت اجرایی کانون از سال جاری بشکلی رسمی شروع شده است. در همین مدت، ۱۶ نشست به شکل مجازی برگزار شده و با استقبال خوبی از جانب اعضاء همراه بوده است.

1400/10/20
13:10:40
5.0 / 5
351
تگهای خبر: تولید , خدمات , دانشگاه , شركت
این مطلب نئوپدیا را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
NeoPedia