NeoPedia
معاون پژوهشی وزیر علوم:

باید نشریات علوم انسانی را به صورت ویژه نمایه سازی نماییم

باید نشریات علوم انسانی را به صورت ویژه نمایه سازی نماییم

معاون پژوهشی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری اظهار داشت: باید نشریات علوم انسانی را به صورت ویژه نمایه سازی نماییم تا علاوه بر حفظ جایگاه بین المللی، بتوانیم در این عرصه در دنیا اثرگذاری داشته باشیم.


به گزارش نئوپدیا به نقل از ایسنا، دکتر پیمان صالحی در نشست هم اندیشی رؤسای دانشگاه های کشور که امروز (چهارشنبه) با حضور دکتر محمدعلی زلفی گل وزیر علوم، تحقیقات و فناوری به صورت حضوری و مجازی در سالن شهدای جهاد علمی وزارت علوم برگزار شد، اعطای پایه تشویقی به مدیران مسؤول و سردبیران نشریات علمی نمایه شده در پایگاه های Web of Science و Scopus را از سیاست های جدی وزارت علوم عنوان نمود.
وی در این خصوص اظهار داشت: بر مبنای دستورالعمل اعطای پایه تشویقی به مدیران مسؤول و سردبیران نشریات علمی نمایه شده در پایگاه های Web of Science و Scopus، در صورت پذیرش و نمایه شدن نشریه به مدیر مسؤول و سردبیر اصلی پایه تشویقی تعلق می گیرد که این پایه افزون بر سقف تعیین شده برای پایه تشویقی در آئین نامه داخلی مؤسسه است.
به قول معاون پژوهشی وزیر علوم، در نشریات غیرفارسی زبان یک پایه تشویقی و در نشریات فارسی زبان دو پایه تشویقی تعلق می گیرد؛ در صورتیکه نشریه هم در WOS و هم در Scopus بوسیله ی یک مدیر مسؤول و سردبیر نمایه شده باشد، یکی از آنها مبنا قرار می گیرد.
به نقل از وزارت علوم، وی در مورد تعداد نشریات علمی در حوزه های مختلف اظهار نمود: الان ۱۴۲۶ نشریه علمی در حوزه های مختلف علوم انسانی، فنی و مهندسی، کشاورزی و منابع طبیعی، دامپزشکی، علوم پایه و هنر و معماری مورد تأیید وزارت عتف است که تعداد ۷۸۸ نشریه در حوزه علوم انسانی است؛ به عبارتی ۵۵ درصد آنها در ارتباط با حوزه علوم انسانی است.
دکتر صالحی تصریح کرد: باید نشریات علوم انسانی را به صورت ویژه نمایه سازی نماییم تا علاوه بر حفظ جایگاه بین المللی، سهم کشورمان را در علوم انسانی افزایش دهیم و بتوانیم در این عرصه در دنیا اثرگذاری داشته باشیم.



1400/10/26
13:03:49
5.0 / 5
434
این مطلب نئوپدیا را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
NeoPedia