NeoPedia
رئیس انستیتو پاستور ایران عنوان كرد

واکسن پاستوکووک تنها واکسن داخلی مجوزدار جهت استفاده کودکان

واکسن پاستوکووک تنها واکسن داخلی مجوزدار جهت استفاده کودکان

به گزارش نئوپدیا زنجان رییس انستیتو پاستور ایران اظهار داشت: واکسن پاستوکووک تنها واکسن داخلی است که هم اکنون مجوز استفاده در کودکان را نیز دارد که در دو نوبت با فاصله یک ماه به گروههای سنی زیر 18 سال تزریق می شود.علیرضا بیگلری در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: باتوجه به شرایط در افراد بالاتر از ۱۸ سال واکسن یادآور واکسن پاستوکووک به نام پاستوکووک پلاس با فاصله یک ماه بعنوان دز سوم تزریق می شود.

این مسئول با اعلان اینکه حدود ۱۵ میلیون دز تحویل وزارت بهداشت شده است، اضافه کرد: پاستوکووک پلاس تنها واکسن کووید - ۱۹ دنیاست که اساسا با هدف تزریق بعنوان دز یادآور طراحی و تولید شده است و چون می تواند بعنوان دز یادآور سایر واکسن ها نیز استفاده شود، با استقبال بسیار زیاد و گسترده مردمی روبه رو شده که نشانگر کیفیت این واکسن و اعتماد یک صد ساله مردم به واکسن های تولیدی انستیتوپاستور ایران است.

بیگلری افزود: حالا هم که مشخص شده این واکسن بر روی واریانت امیکرون موثر است، اساسا درخواست ها بسیار افزون تر خواهد شد. هم اکنون واکسن تحویلی پاستوکووک پلاس بعنوان دز یادآور به افرادی زده می شود که سایر واکسن ها مثل سینوفارم را دریافت کرده اند.

وی اشاره کرد: بدیهی است برای بیش از ۶۰ میلیون نفر که واکسن های متفرقه همچون سینوفارم را تزریق کرده اند، امکان تامین پاستوکووک پلاس وجود ندارد.

این مسئول تصریح کرد: هفته آتی محموله پاستوکووک پلاس تحویل استانها خواهد شد، ولی تاکید شده که منحصرا به افرادی که قبلا واکسن پاستوکووک را دریافت کرده اند، تزریق شود.

رئیس انیستیتوپاستور ایران اشاره کرد: البته برای کودکان پاستوکووک تزریق می شود و پاستوکووک پلاس نیاز نیست و خوشبختانه واکسن پاستوکووک به مقدار فراوان در کشور وجود دارد.

منبع:

1400/11/14
23:45:24
5.0 / 5
428
تگهای خبر: تولید , كیفیت
این مطلب نئوپدیا را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
NeoPedia