NeoPedia

مهم ترین عوامل خطر مرگ ناشی از کووید-۱۹ شناسایی شدند

مهم ترین عوامل خطر مرگ ناشی از کووید-۱۹ شناسایی شدند

نئوپدیا: پژوهشگران کشورمان با انجام پژوهشی دریافتند که مهم ترین عوامل خطر مرگ ناشی از کووید-19 سن، دمای بدن و بیماریهای قلبی عروقی است.


به گزارش نئوپدیا به نقل از ایسنا، محققان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه باتوجه به بار جهانی مرگ و میر ناشی از کووید-۱۹، این مطالعه را با هدف تعیین عوامل مؤثر بر مرگ و میر در بیماران مبتلا به کووید-۱۹ با بهره گیری از تحلیل "درخت تصمیم" و مدل "رگرسیون لجستیک" در استان کرمانشاه، انجام دادند.
بر طبق این مطالعه، مهم ترین عوامل خطر مرگ ناشی از کووید-۱۹ سن، دمای بدن، بستری در بخش مراقبت های ویژه (ICU)، مراجعه قبلی به بیمارستان در ۱۴ روز گذشته و بیماریهای قلبی عروقی بودند.
همچنین، مدل رگرسیون لجستیک چند متغیره نشان داد که متغیرهای سن، تنگی نفس، بستری در ICU، غیر طبیعی بودن اشعه ایکس قفسه سینه، بیماری کبد، دمای بدن و بیماری قلبی عروقی بطور قابل توجهی با مرگ و میر بالاتر بیماران مبتلا به کووید -۱۹ مرتبط بودند.
این پژوهش که توسط مهدی مرادی نظر و با همکاری زینب مرادی نظر، لیلا سلوکی و طاهره محمدی مجد انجام شده، نشان میدهد که شناسایی عوامل خطر مرگ و میر در بیماران مبتلا به COVID-۱۹ می تواند مداخلات موثرتری را در مراحل اولیه درمان عرضه نماید و رویکرد های پزشکی ارائه شده توسط کادر پزشکی را بهبود بخشد.
منبع:

1401/01/06
14:11:24
5.0 / 5
276
تگهای خبر: پژوهش , پژوهشی , دانشگاه
این مطلب نئوپدیا را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
NeoPedia