NeoPedia
پناهی خبر داد

افزایش سقف امتیاز کمیته های تحقیقات و فناوری دانشجویی در ارزشیابی دانشگاه های علوم پزشکی

افزایش سقف امتیاز کمیته های تحقیقات و فناوری دانشجویی در ارزشیابی دانشگاه های علوم پزشکی

نئوپدیا: معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت از افزایش سقف امتیاز کمیته های تحقیقات و فناوری دانشجویی در پروسه ارزشیابی دانشگاه های علوم پزشکی آگاهی داد.


به گزارش نئوپدیا به نقل از ایسنا، دکتر یونس پناهی در اولین جلسه فصلی شورای سیاست گذاری تحقیقات دانشجویی علوم پزشکی کشور در سال ۱۴۰۱ که در سالن جلسات معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت انجام شد و ۶ مصوبه به همراه داشت، با اعلان اینکه حفظ شادابی و پویایی دانشجویان اولویت نخست کمیته تحقیقات دانشجویی است، اظهار داشت: در جریان برگزاری کنگره بین المللی پژوهشی دانشجویان علوم پزشکی که امسال به همت دانشگاه اردبیل برگزار می شود، تا جای امکان از ظرفیت دانشجویان بهره برداری شود. ضمن این که به مسائل ایمنی و امنیتی دانشجویان نیز توجه ویژه به عمل آید.
وی اضافه کرد: سفارش می کنم تمامی رؤسای دانشگاه های علوم پزشکی نیز در این کنگره سالیانه بمنظور پشتیبانی از جایگاه دانشجویان شرکت نمایند.
دکتر پناهی با اعلان اینکه کنگره پژوهشی دانشجویان علوم پزشکی باید نمادی از ظرفیت تمام دانشجویان کشور باشد، اشاره کرد: در برگزاری سمینار و کنگره ها باید بر بخش علمی و دانشی آن اهتمام ویژه ای صورت گیرد. باید تمام تلاش ها را به کار بگیریم تا دانشجویان با فرهنگ علم و دانش آشنا گردند.
معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت خطاب به اعضای کمیته تحقیقات دانشجویی، اظهار داشت: کلیات ارزشیابی دانشگاه های علوم پزشکی در بخش های فناوری، تحقیقات، کوهورت، برنامه ثبت بیماریها تغییر کرده است و بخش هایی از ارزشیابی کمیته دانشجویی نیز متناسب با آن تغییر کرده است.
ابلاغ فاکتورهای ارزیابی کمیته های تحقیقات دانشجویی
در ادامه نشست اعضای شورای سیاست گذاری تحقیقات دانشجویی علوم پزشکی کشور به تصویب ۶ مصوبه پرداخت.
دکتر نیما رضایی، دبیر کمیته تحقیقات دانشجویی با اعلان اینکه فاکتورهای ارزیابی کمیته های تحقیقات و فناوری دانشجویی تصویب و ابلاغ گردید، اظهار داشت: با تاکید بر رسالت اصلی کمیته ها در توانمندسازی دانشجویان و کیفی سازی ارزشیابی، فاکتورهای جدید بعد از نظرسنجی و طرح در شورای سیاستگذاری مورد تصویب قرار گرفتند. با این وجود پیشنهاد تا پایش و بررسی دوباره در جلسه آتی صورت گیرد.
وی اضافه کرد: باتوجه به اهمیت کارهای پژوهشی دانشجویی، سقف امتیاز کمیته ها در مجموع امتیازهای معاونت های تحقیقات و فناوری دانشگاه ها از ۵۰ امتیاز به ۱۰۰ امتیاز افزوده شد.
فناوری به عنوان کمیته های تحقیقات دانشجویی افزوده شد
دکتر رضایی همین طور از اضافه شدن نام فناوری به عنوان کمیته آگاهی داد و اظهار داشت: در این نشست با تغییر نام کمیته های تحقیقات دانشجویی به "کمیته های تحقیقات و فناوری دانشجویی" موافقت به عمل آمد. با این وجود بمنظور جلوگیری از سردرگمی در سامانه های بین المللی، آدرس کمیته ها در مقالات همچنان به شیوه پیشین خواهد بود.
به نقل از روابط عمومی معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، ایشان سپس از برگزاری اولین جشنواره کمیته تحقیقات دانشجویی در کنار کنگره پژوهشی دانشجویان علوم پزشکی آگاهی داد و اظهار داشت: به رغم این که در سالیان گذشته در جشنواره تحقیقات علوم پزشکی رازی بخشی برای کمیته های تحقیقات دانشجویی وجود دارد، در نظر داریم اولین جشنواره در این عرصه را بمنظور ایجاد پویایی و تحولات مثبت در این حوزه همزمان با برگزاری کنگره بین المللی پژوهشی دانشجویان علوم پزشکی برگزار نماییم.
منبع:

1401/03/26
10:21:08
5.0 / 5
3351
این مطلب نئوپدیا را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
NeoPedia