NeoPedia
با رصد مواد غذایی؛

سطل زباله هوشمند در هزینه های آشپزی صرفه جویی می كند

سطل زباله هوشمند در هزینه های آشپزی صرفه جویی می كند

به گزارش نئوپدیا یك سطل زباله هوشمند ابداع شده كه می تواند مواد غذایی را كه بیشتر از بقیه دور ریخته می شوند، رصد كند. این سطل به آشپز كمك می نماید از این مواد استفاده نكند تا در هزینه ها صرفه جویی شود.


به گزارش نئوپدیا به نقل از دیلی میل، اخیرا یك سطل آشغال مجهز به هوش مصنوعی ابداع شده كه زباله های كاربر را ردیابی می كند و بدین سان از دورریز مواد غذایی جلوگیری می كند. شركت Winnow سطل زباله Winnow Vision را ابداع كرده است. برای این منظور سیستم مذكور از یك دوربین، چند ترازوی هوشمند و فناوری یادگیری ماشینی كه در خودروهای خودران به كار می رود، استفاده می نماید.
«مارك زورنس» مدیر ارشد اجرایی این شركت می گوید: طبق آمار جهانی یك سوم مواد غذایی هیچ گاه مصرف نمی گردد و به عبارت دیگر دور ریخته می شود. مواد غذایی دور ریز یك مشكل جهانی است و رستوران های سراسر دنیا با این مشكل دست و پنجه نرم می كنند. این درحالی است كه اگر ندانیم چه موادی هدر می روند یا دور ریخته می شوند، زباله های غذایی بیشتری تولید خواهند شد. اما با دریافت گزارشی از مواد غذایی دور ریز می توان در هزینه ها صرفه جویی و زباله كمتری تولید كرد. به عبارت دیگر این سطل زباله با شناسایی مواد غذایی كه بیشتر دور ریخته می شوند، به آشپزها كمك می نماید از آنها استفاده نكنند در نتیجه در هزینه ها صرفه جویی و زباله كمتری تولید می شود. البته این سطل زباله هوشمند جهت استفاده در آشپزخانه های تجاری طراحی شده است اما احتمالاً در آینده به یك وسیله معمول در خانه های افراد تبدیل می شود. بهرحال شركت تولید كننده سطل زباله مشغول همكاری با IKEA است تا این محصول را در انگلیس و ایرلند عرضه نماید. هم اكنون سطل زباله مذكور بیشتر مواد غذایی را می شناسد و می توان شناسایی مواد غذایی در هر آشپزخانه را به آن آموزش داد. طی مراحل آموزش و اتوماسیون این سیستم با عنایت به اطلاعات دریافتی، لیستی از مواد موجود در آشپزخانه را تهیه كرد. با گذر زمان سیستم ارتقا می یابد و به صورت خودكار (بدون كمك انسان) مواد غذایی را شناسایی می كند.

1398/01/08
16:06:45
5.0 / 5
5011
تگهای خبر: تولید , خودران , خودرو , فناوری
این مطلب نئوپدیا را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
NeoPedia