NeoPedia

دستگاه های دولتی و صنعت نتوانسته اند طعم پژوهش را به خوبی بچشند

دستگاه های دولتی و صنعت نتوانسته اند طعم پژوهش را به خوبی بچشند

به گزارش نئوپدیا، قائم مقام معاونت تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی، لازمه خلق ثروت از علم را توجه ویژه به مقوله پژوهش دانست و اظهار داشت: دستگاه های دولتی و اساساً بخش صنعت هنوز نتوانسته طعم پژوهش را به خوبی بچشد و دلیل اصلی آن نیز عدم درک صحیح نظام آموزشی از پروسه پژوهش است و بنا بر این خروجی قابل لمسی به دست صنعت نرسیده است.به گزارش نئوپدیا به نقل از ایسنا، دکتر وحید ضرغامی با اشاره به افزایش استقبال از تحصیل در دانشگاه آزاد به نسبت سال گذشته، اشاره کرد: قسمتی از مزیت های برگزاری رویداد عصر امید، شناخت بهتر و شفاف تر مخاطبین از مختصات حقیقی دانشگاه آزاد بود که امسال در افزایش چشم گیر علاقه مندان به تحصیل در این دانشگاه خودنمایی کرد.

قائم مقام معاونت تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد با اشاره به شناسایی ظرفیت های منحصربه فرد دانشگاه آزاد در رویداد عصر امید، اشاره کرد: هم افزایی و تشریک مساعی ظرفیت های بالقوه و بالفعل و همین طور ارتباط بخشی مؤثر میان شاخصه های صنعت و دانشگاه در امتداد خلق ثروت از مسیر علم قسمتی از راهبرد معاونت تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه در امتداد برگزاری رویداد عصر امید بود که خوشبختانه این مهم تا حدود زیادی محقق شد.

دکتر ضرغامی با اشاره به برخی شرکت های حاضر در رویداد عصر امید، اظهار داشت: ظرفیت های دانشگاه آزاد به حدی گسترده و اثربخش است که خیلی از کارمندان و اعضای هیئت علمی دانشگاه نیز بعد از شناخت شرکت های موفق دانشگاه آزاد در امر صادرات و تولید شگفت زده شدند.

وی در ادامه قسمتی از سیاست های معاونت تحقیقات، فناوری و نوآوری را تشریح نمود و اظهار داشت: این معاونت بصورت اختصاصی و مستقل در زمینه فناوری، نوآوری، تبدیل علم به ثروت و محصول فعالیت می کند و بدنبال این است تا همچون کاتالیزور، فرآیند کارآفرینی و تبدیل علم به ثروت را با سرعت بیشتری سامان دهد.

وی لازمه خلق ثروت از علم را توجه ویژه به مقوله پژوهش دانست و اظهار داشت: دستگاه های دولتی و اساساً بخش صنعت هنوز نتوانسته طعم پژوهش را به خوبی بچشد و دلیل اصلی آن نیز عدم درک صحیح نظام آموزشی از پروسه پژوهش است و بنا بر این خروجی قابل لمسی به دست صنعت نرسیده است.

دکتر ضرغامی با اشاره به آفات مدرک گرایی در پروسه آموزش، اشاره کرد: ریل گذاری آموزشی و پژوهشی دانشگاه آزاد به سمت کارآفرینی شیفت پیدا کرده و نمودارهای آموزشی نیز به سود پروسه کارآفرینی دانشجو تغییر وضعیت داده است. اگر تا روز گذشته دانشجو فقط برای اشتغال در بازار کار تحصیل می کرد، امروز دانشگاه آزاد برمبنای شاخصه های دانشگاه های نسل سوم و چهارم، در اندیشه تربیت متخصصانی است که خود توان مدیریت یک بنگاه اقتصادی و صنعتی را داشته باشند و بتوانند نفرات مختلفی را تحت پوشش چتر کارآفرینی و اشتغالزایی خود قرار دهند.

منبع:

1401/06/22
10:09:12
5.0 / 5
94
تگهای خبر: آموزش , پژوهش , پژوهشی , تولید
این مطلب نئوپدیا را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
NeoPedia