NeoPedia
در نشست شورای راهبردی گیاهان دارویی؛

آئین نامه تاسیس مؤسسات آموزشی و تحقیقاتی طب سنتی ایرانی تصویب گردید

آئین نامه تاسیس مؤسسات آموزشی و تحقیقاتی طب سنتی ایرانی تصویب گردید

به گزارش نئوپدیا، آئین نامه تاسیس مؤسسات آموزشی، تحقیقاتی و حرفه ای طب سنتی ایرانی در چهارمین نشست شورای راهبردی گیاهان دارویی تصویب گردید.به گزارش نئوپدیا به نقل از معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، تدوین و تصویب این آئین نامه، به دنبال تصویب ماده واحده ای در شورایعالی انقلاب فرهنگی صورت گرفته که برپایه آن صدور مجوز فعالیت موسسات آموزشی، تحقیقاتی، حرفه ای در حوزه طب سنتی به ستاد توسعه اقتصاد دانش بنیان گیاهان دارویی و طب سنتی محول شده است.
محمدرضا شمس اردکانی، دبیر ستاد توسعه اقتصاد دانش بنیان گیاهان دارویی و طب سنتی طی سخنانی در این جلسه که با حضور معاون علمی رئیس جمهور و معاون توسعه اقتصاد دانش بنیان معاونت علمی برگزار شد ضمن اشاره به پیگیری جدی شخص معاون علمی در تصویب و اجرای سند گیاهان دارویی اظهار داشت: اضافه کرد: از زمان تصویب این سند، روزی نبود که شخص دکتر دهقانی پیگیری نکنند و این که سند امروز به این مرحله رسیده، ماحصل پیگیری های شخص معاون علمی رئیس جمهور است.
وی تدوین آئین نامه تاسیس مؤسسات آموزشی، تحقیقاتی و حرفه ای طب سنتی ایرانی را ناظر به مطالبه جدی فعالان طب سنتی دانست و اظهار داشت: این مطالبه عمومی نسبت به طب سنتی چه در جامعه فعالان و متخصصان و چه در جامعه عمومی ما را بر آن داشت تا در راه تصویب این آئین نامه گام برداریم. طب سنتی یک مولفه فرهنگی، تاریخی و تمدنی ما است. از دیگر مؤلفه های اهمیت بخش طب سنتی، اقتصاد پیش روی آن است و این حوزه، یک بازار بزرگ در اختیار دارد.
گفتنی است؛ در این جلسه، اهداف و شکل اجرای آئین نامه تبیین شد و شرکت کنندگانی از وزارت بهداشت، وزارت صمت و سایر دستگاه ها دیدگاه هایشان را مطرح نمودند. در این جلسه همینطور در مورد اعطای گواهی حکمت بنیان به موسسات واجد شرایط که برپایه استانداردهای مربوطه مدون ستاد فعالیت می نمایند بحث و تبادل نظر شد.

1403/04/18
12:29:00
5.0 / 5
120
این مطلب نئوپدیا را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
NeoPedia