NeoPedia

دومین موفقیت دانشگاه علامه در برنامه پژوهشی ژان مونه اتحادیه اروپا

دومین موفقیت دانشگاه علامه در برنامه پژوهشی ژان مونه اتحادیه اروپا

نئوپدیا: دانشگاه علامه طباطبائی برای دومین سال پی در پی موفق به ثبت پروژه و دریافت گرنت پژوهشی در برنامه اراسموس پلاس، بخش ژان مونه كمیسیون اروپایی شد.


به گزارش نئوپدیا به نقل از ایسنا، پروژه سال ۲۰۱۹ دانشگاه علامه طباطبائی با عنوان «طرح ها و تجربیات اتحادیه اروپا در حوزه كتابخانه های عمومی (كاربست برای ایران)» كه توسط دكتر گلینی مقدم از دانشكده روانشناسی و علوم تربیتی دانشگاه علامه ارائه شده، موفق به دریافت گرنت پژوهشی به رقم ۴۹ هزار و ۱۲۵ یورو از آژانس آموزش، فرهنگی و سمعی بصری اروپا شده است.
این درحالی است كه در سال ۲۰۱۸ نیز پژوهشگران دانشكده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه علامه طباطبائی موفق به ثبت پروژه و دریافت گرنت پژوهشی در این برنامه شده بودند.
دانشگاه علامه طباطبائی تنها نهاد علمی ایران و همین طور منطقه غرب آسیا است كه امسال موفق به ستاندن پروژه از اتحادیه اروپا شده است. از طرف دیگر ایران در كنار روسیه، ژاپن، كره جنوبی، چین، تایوان، آذربایجان، ارمنستان و تركیه تنها كشورهای آسیایی موفق در این برنامه اروپایی امسال میلادی محسوب می شوند.
برمبنای اعلام دانشگاه علامه، از طرف دیگر در بین طبقه بندی های برنامه ژان مونه، كشورهای اروپایی بیشترین تعداد پروژه های پذیرفته شده را به خود اختصاص داده اند. در بخش آموزش و پژوهش از تعداد ۱۹۶ پروژه پذیرفته شده، تعداد ۱۴۹ مورد (بیش از ۷۶ درصد)، در بخش گفتگوی جهان آكادمیك و سیاست گذاری از مجموع ۷۹ پروژه پذیرفته شده، تعداد ۵۶ مورد (بیش از ۷۰ درصد) و در بخش پشتیبانی از انجمن ها از تعداد ۱۰ پروپوزال پذیرفته شده مجموعا ۹ مورد (۹۰ درصد) به كشورهای اروپایی اختصاص داشته است كه با عنایت به این آمار، حضور پروژه دانشگاه علامه طباطبائی از ایران در بین پذیرفته شدگان در این برنامه موضوعی شایان توجه است.

منبع:

1398/05/28
15:29:58
5.0 / 5
4559
این مطلب نئوپدیا را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
NeoPedia