NeoPedia
رئیس سازمان اوقاف مطرح كرد:

ورود سازمان اوقاف به حوزه پشتیبانی از دانش بنیان ها

ورود سازمان اوقاف به حوزه پشتیبانی از دانش بنیان ها

به گزارش نئوپدیا رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه از ورود این سازمان به حوزه دانش بنیان آگاهی داد و اظهار داشت: از توسعه فناوری های در رابطه با بذر، كشت بافت و تولید نشاء، و تجهیزات پزشكی حمایت می نماییم.به گزارش نئوپدیا به نقل از صندوق نوآوری و شكوفایی، حجت الاسلام دكتر سیدمهدی خاموشی در آئین انعقاد تفاهم نامه پشتیبانی از توسعه فناوری بذر كه میان صندوق نوآوری و شكوفایی، دانشگاه آزاد اسلامی و سازمان اوقاف و امور خیریه به امضا رسید، گفت: در شرایط فعلی كه مساله تحریم ها مطرح است، سازمان ها و نهادهایی كه توانایی ورود به حوزه بذر را دارند باید در این زمینه وارد شوند و برای تولید محصولات كشاورزی، اقدامات لازم را انجام دهند.
وی اشاره كرد: رفع تحریم ها، ارزآوری، اشتغال زایی و اجرای هوشمندسازی از اهداف این سازمان است، پس تحریم ها می تواند بهانه خوبی باشد كه سازمان ها به صورت جهادی وارد عمل شوند. خوشبختانه دانشگاه آزاد اسلامی این اقدام عملی را انجام داده و الان محصول بذر، مراحل تست و آزمایش را طی كرده و وارد فاز تجاری سازی شده است.
خاموشی عنوان كرد: علاوه بر این دانشگاه آزاد اسلامی با عنایت به توانمندی هایی كه در اختیار دارد، امكانات خوبی را در اختیار مردم قرار داده است.
وی به نمونه طرح تولید موتورسیكلت برقی برای كاهش آلودگی و مصرف بنزین در كشور اشاره نمود و اظهار داشت: این طرح از طرف دولت و مجلس در حال پیگیری است چونكه تبدیل موتور سیكلت های موجود به موتورسیكلت برقی می تواند از افزایش آلودگی هوا جلوگیری كند. پس حركت به سمت موتور و خودرو های برقی می تواند موجب پالایش فضای كلان شهرها شده و همین طور در كاهش مصرف سوخت نیز مؤثر باشد.
رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه اضافه كرد: تولید فناوری بذر به صورت آزمایشی در استان اصفهان اجرایی شده است. لازم به ذكر است كه حمایت های سازمان اوقاف و امور خیریه تنها به توسعه فناوری در رابطه با بذر محدود نبوده بلكه برای توسعه فناوری های كشت بافت و تولید نشاء نیز مذاكراتی با پژوهشگران و شركت های دانش بنیان این حوزه صورت گرفته و برای توسعه فناوری های در رابطه با ایمپلنت های استخوانی، دندانی و جمجمه نیز اقداماتی صورت گرفته است.
وی اظهار داشت: علاوه بر این قرارداد تجهیزات پزشكی را نیز برای بی نیاز كردن كشور در این عرصه منعقد كرده ایم؛ چونكه توسعه فناوری های در رابطه با سلول درمانی از دیگر برنامه های حمایتی این سازمان است. اهتمام داریم تا با رفع تحریم ها و جلوگیری از خروج ارز از كشور بتوانیم از حوزه های دانش بنیان، حمایت های درخور توجهی داشته باشیم.
رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه از ورود این سازمان به حوزه دانش بنیان آگاهی داد و اظهار داشت: علاوه بر پشتیبانی از توسعه فناوری در رابطه با بذر، برای توسعه فناوری های كشت بافت و تولید نشا و توسعه فناوری های در رابطه با ایمپلنت نیز مذاكراتی با پژوهشگران و شركت های دانش بنیان این حوزه انجام داده ایم.


منبع:

1398/06/12
19:24:50
5.0 / 5
4734
این مطلب نئوپدیا را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
NeoPedia