NeoPedia
ستاری تأكید كرد؛

پهپادهای ایرانی بهتر از نمونه های خارجی

پهپادهای ایرانی بهتر از نمونه های خارجی

به گزارش نئوپدیا معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری اظهار داشت: بعضی از محصولاتی كه در حوزه پهپادها هستند، بهتر از نمونه های خارجی به شمار می روند.به گزارش نئوپدیا به نقل از مهر، سورنا ستاری امروز در جمع خبرنگاران در حاشیه «رویداد ارائه توانمندی های كشور در حوزه فناوری های در رابطه با پهپادها» در محل صندوق نوآوری و شكوفایی اظهار نمود: حوزه پهپاد جزو حوزه هایی است كه ما در آن مزیت های جدی داریم چونكه در خیلی از بخش ها، محصولاتی كه ساخته می شوند، قابل رقابت هستند.
وی با اشاره به اینكه بعضی از محصولاتی كه در حوزه پهپادها هستند، بهتر از نمونه های خارجی به شمار می روند، اظهار داشت: در بعضی موارد، برخی نمونه های ایرانی بهتر از كلاس تولید شده در سطح خارجی هستند.
ستاری تاكید كرد: بحث جدی ما سرریز فناوری های به وجود آمده در حوزه پهپادها است كه قسمتی از آن، شامل پهپادهای غیرنظامی می شود.
معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری افزود: بعضی از این پهپادهای غیرنظامی به صورت پایش های مختلف مورد استفاده برخی ارگان ها هستند؛ وزارت نیرو، وزارت جهاد كشاورزی و سازمان نقشه برداری همچون ارگان هایی هستند كه نیاز به پهپادهایی دارند كه می توانند با هزینه های بسیار كمتری اجرایی شوند.
وی با اشاره به اینكه سمپاشی اراضی همچون مواردی است كه می تواند به واسطه پهپادهای ایرانی انجام گیرد، اظهار داشت: بعضی از شركت های ایرانی و فناوران این دستاوردها را عرضه نموده و بعضی از ارگان ها، این پهپادها را سفارش داده اند كه این می تواند فرهنگ استفاده از پهپادها را نهادینه كند.
ستاری اشاره كرد: ۹۶ درصد از شركت های حاضر در این رویداد، شركت های خصوصی هستند كه تمام محصولات آنها داخلی سازی شده است.
به گفته معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری، توانمندی های خوبی در زمینه طراحی و تولید پهپادها به وجود آمده بطوریكه حالا شاهد این هستیم كه پهپادها و پرنده هایی در حوزه های مختلف با مداومت پروازهای مختلف عرضه شده است.
وی بیان كرد: حوزه پهپادها جزو حوزه های نوآوری شمرده می شود و می توان چنین برداشت كرد كه این بخش به واسطه نوآوری توسعه یافته است.
ستاری درباب صدور مجوز برای پهپادها اظهار داشت: صدور مجوز برای محصولات این حوزه، تا سه سال پیش بینی شده ولی خوشبختانه امروزه به صورت وسیع و بیشتر از سه سال از آنها توسط ارگان های مختلف استفاده می شود.
معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به اینكه حوزه پهپادها دارای مسائل امنیتی است، اضافه كرد: یكی از اشكالات پهپادها، غیرقابل شناسایی بودن آنها است كه این می تواند برای هر سیستم نظامی یك تهدید به شمار برود.
وی با اشاره به اینكه كارگروه معاونت علمی و فناوری در این عرصه از چهار سال پیش تشكیل شده است، اظهار داشت: ما مشكلات مربوط به پهپادها را حل كرده و توانسته ایم مجوزهای مربوط به آنرا از ارگان های نظامی دریافت نماییم.
ستاری اظهار داشت: پهپادهایی كه امروز در این رویداد عرضه شده، پهپادهای غیرنظامی هستند و پهپادهای نظامی از فناوری های بالایی برخوردار می باشند كه بیشتر از ۹۵ درصد توسط بخش خصوصی طراحی شده است.


منبع:

1398/06/28
20:57:46
5.0 / 5
5113
تگهای خبر: تولید , سیستم , شركت , فناوری
این مطلب نئوپدیا را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
NeoPedia