NeoPedia

تولید دستگاه شبیه سازی رشد مو

تولید دستگاه شبیه سازی رشد مو

به گزارش نئوپدیا محققان از تولید نمونه اولیه دستگاهی برای شبیه سازی رشد مو اطلاع داده اند كه تا بدان حد كوچك است كه می توان آنرا در زیر یك كلاه بسكتبال جای داد.


به گزارش نئوپدیا به نقل از نیواطلس، این دستگاه منحصر به فرد توسط پژوهشگران دانشگاه ویسكانسین مدیسون تولید شده است. دستگاه مورد اشاره برای تداوم فعالیت نیازی به اتصال به منبع برق ندارد و الكتریسیته مورد نیاز خودرا بوسیله حركات روزمره بدن تامین می كند. حمل و نقل این دستگاه هم با عنایت به امكان قراردادن آن در زیر كلاه بسكتبال ساده است.
دستگاه مورد اشاره با شبیه سازی امواج الكتریكی می تواند سلول های سطح پوست سر و پیازهای مو را برای رویش مو و جلوگیری از تاس شدن افراد تحریك كند. تاكنون استفاده از این روش به سبب نیاز دائم به منبع تامین برق و حجم بالای دستگاه های مورد نیاز ساده نبوده است. اما پیشرفت فناوری دو مانع مورد اشاره را هم برطرف كرده است. روش شبیه سازی الكتریكی قبل از این برای تولید چسب زخم پانسمان الكتریكی و ایپلمنت های مختلف نیز مورد استفاده قرار گرفته است. انتظار می رود در صورت تایید این دستگاه، در آینده نمونه های متنوعی از آن تولید شود كه هر یك سازگار با شرایط خاص پوست افراد باشند. باید توجه داشت این نوع فناوری ها معمولا در مراحل اولیه ریزش مو می توانند موثر باشند و بعنوان ابزاری بازدارنده قابل استفاده هستند.
 


منبع:

1398/06/29
14:55:51
5.0 / 5
4997
این مطلب نئوپدیا را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
NeoPedia