NeoPedia
رئیس صندوق نوآوری و شكوفایی خبر داد:

اعطای نقدینگی 1100 میلیارد تومانی به شركتهای دانش بنیان طی 10 ماه

اعطای نقدینگی 1100 میلیارد تومانی به شركتهای دانش بنیان طی 10 ماه

به گزارش نئوپدیا رئیس صندوق نوآوری و شوفایی اظهار داشت: طی ۱۰ ماه گذشته میزان حجم نقدینگی اعطا شده به شركت های دانش بنیان به واسطه بانك ها و صندوق های پژوهش و فناوری برابر ۱۱۰۰ میلیارد تومان بوده است.به گزارش نئوپدیا به نقل از مهر، دكتر علی وحدت امروز در حاشیه گردهمایی صنایع، شركت های دانش بنیان و استارت آپ های صنعت فولاد كه در صندوق نوآوری و شكوفایی برگزار شد، در جمع خبرنگاران اظهار داشت: صندوق نوآوری و شكوفایی طی ده ماه گذشته توانسته میزان ۱۱۰۰ میلیارد تومان به شركت های دانش بنیان اعطا كند.
وی افزود: این میزان حجم نقدینگی به واسطه بانك ها و صندوق های پژوهش و فناوری به شركت های دانش بنیان بوده است.
رئیس صندوق نوآوری افزود: هم اكنون توانمندی های شركت های دانش بنیان حوزه فولاد به مدت سه روز در صندوق عرضه شد كه حاصل آن ۱۱۱ قرارداد و تفاهم نامه شركت ها با ۱۱ شركت بزرگ فولادی بوده است؛ ارزش این میزان قرارداد و تفاهم نامه ها برابر با ۳۷۵ میلیارد تومان بوده است.
وی با تاكید بر اینكه امیدواریم این قرارداد و تفاهم نامه ها با بسته های تشویقی صندوق به قراردادهای قطعی منجر شود، اظهار داشت: هم اكنون ۱۱ شركت بزرگ فعال در حوزه فولاد به واسطه این رویداد به شركت های فناور معرفی و با آنها قراردادی منعقد كرده اند.
وحدت تصریح كرد: تسهیلات لیزینگ و استثناهای صندوق نوآوری و شكوفایی برای شركت های بزرگ نوعی جذابیت برای خرید بوجود می آورد چونكه این تسهیلات با نرخ ۹ درصد است كه در اختیار خریداران محصولات دانش بنیان قرار می گیرد و این سبب رونق بازار در آن حوزه مورد نظر خواهد شد. وی با اشاره به رویدادهایی كه تابحال در صندوق نوآوری و شكوفایی برگزار شده، اظهار داشت: در رویدادهای حوزه صنایع غذایی، تجهیزات پزشكی، پهپادها، فضایی، فولاد كه در محل صندوق نوآوری و شكوفایی برگزار شده حوزه صنایع غذایی از جانب صنایع بزرگ بیشترین استقبال را داشته است.
وی افزود: در رویداد عرضه توانمندی های شركت های دانش بنیان و استارت آپ ها در حوزه صنایع غذایی بیشتر از ۴۰۰ میلیارد تومان قرارداد و تفاهم نامه بین شركت های دانش بنیان و شركت های صنعتی بزرگ منعقد شده است.
وی اضافه كرد: هم اكنون ۱۱۰ شركت دانش بنیان فعال در حوزه فولاد محصولاتی بر پایه دانش تولید می كنند.

1398/07/09
22:59:20
5.0 / 5
4616
تگهای خبر: پژوهش , تولید , شركت , صنعت
این مطلب نئوپدیا را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
NeoPedia