NeoPedia

دوچرخه ای با فناوری شناسایی صورت ساخته شد

دوچرخه ای با فناوری شناسایی صورت ساخته شد

نئوپدیا: یك استارت آپ اسپانیایی دوچرخه ای مجهز به فناوری شناسایی صورت ساخته است. اگر كامپیوتر نصب شده در دوچرخه فرد را احراز هویت نكند، سیستم نیرومحركه آن قفل می شود.


به گزارش نئوپدیا به نقل از نیواطلس، برخی شركت ها اهتمام دارند دوچرخه های برقی بسازند كه شباهت زیادی به دوچرخه های عادی داشته باشند. برخی دیگر از تولید كنندگان نیز اهتمام دارند خاصیت های نوآورانه جدید به دوچرخه ها اضافه كنند.
درهمین راستا دوچرخهX one دارای سیستم شناسایی صورت است. استارت آپ اسپانیایی Rayvolt این دوچرخه را ابداع كرده است. متمایزترین خاصیت X one یك نمایشگر و كامپیوتر اندرویدی است كه روی قسمت اصلی آن نصب شده است. این نمایشگر تا حدودی شبیه نمونه های مشابه كوچكی است كه روی دوچرخه های برقی نصب می شوند و به كاربر اجازه می دهد قابلیت های مختلفی مانند تنظیم پدال موتوری، كنترل سرعت و سطح شارژ وسیله نقلیه را كنترل كند. علاوه بر آن كامپیوتر موجود در X one با استفاده از یك دوربین یكپارچه و نرم افزار فناوری شناسایی صورت، افراد را احراز هویت می كند. اگر مشخص شود فردی (به طور از پیش تعیین شده) اجازه استفاده از دوچرخه را ندارد، كامپیوتر موتور را روشن نمی كند و سیستم نیرومحركه آن قفل می شود.
فناوری های دیگر این دوچرخه عبارتند از چراغ های پشتی و جلویی كه مجهز به سنسور نور محیط، نشانگرهایی در انتهای دسته دوچرخه كه با عنایت به حركت سر فعال می شوند و قابلیت كنترل صوتی برخی خاصیت ها. با عنایت به مدل انتخابی دوچرخه یك پك باتری سامسونگ یا پاناسونیك ۲.۵تا ۴ ساعته روی آن نصب شده است. سیستم پدال موتوری با كمك این باتری می تواند ۵۰تا۷۵ كیلومتر را طی نماید. موتوری ۲۵۰ یا ۷۵۰ واتی پشت دوچرخه نصب شده است. حداكثر سرعت این دوچرخه با عنایت به باتری ۲۵ و ۴۵ كیلومتر برساعت اعلام شده است. چارچوب دوچرخه از آلومینیوم ۶۰۶۱ ساخته شده كه در محل نصب كامپیوتر پوششی از جنس فیبركربنی دارد. وزن آن نیز ۲۲ كیلوگرم است. این دوچرخه برای جمع آوری سرمایه تجاری سازی در Indiegogo با قیمت ۱۹۹۹ دلار عرضه شده و از ماه ژوئن بارگیری می شود.


منبع:

1398/08/12
23:00:58
5.0 / 5
4795
تگهای خبر: تولید , دوربین , سیستم , شركت
این مطلب نئوپدیا را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
NeoPedia