NeoPedia
یك مقام مسئول به مهر خبر داد

ورود ۳۳ داروی زیستی به بازار توسط شركتهای دانش بنیان

ورود ۳۳ داروی زیستی به بازار توسط شركتهای دانش بنیان

به گزارش نئوپدیا دبیر ستاد توسعه زیست فناوری از تولید ۳۳ داروی زیستی اطلاع داد و اظهار داشت: این داروهای زیستی توسط شركتهای دانش بنیان تا ۱۸ ماه آینده وارد بازار می شوند.دكتر مصطفی قانعی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینكه تولید داروهای زیستی همچون برنامه های ستاد توسعه فناوری به واسطه شركتهای دانش بنیان بوده است، اظهار نمود: ما در صددیم تا به تدریج داروهای وارداتی را خودمان تولید نماییم. از دو سال قبل كه تحریم ها به وجود آمد علاوه بر شتاب در تولید داروهای زیستی، سایر داروها را هم مدنظر قرار دادیم.
دبیر ستاد توسعه زیست فناوری با تاكید بر اینكه تولید این داروها كشور را بی نیاز از واردات می كند، بیان كرد: به صورت كلی می توان اظهار داشت كه ۱۴۰ داروی زیستی وجود دارد كه ما موفق شدیم از دوسال گذشته ۲۲ دارو را به تولید برسانیم.
وی افزود: همه دارو های زیستی برای تولید به صرفه نیستند ازاین رو از این تعداد ۳۳ داروی دیگر مهم به شمار می روند كه برای تولید آنها برنامه داریم.
قانعی اضافه كرد: مقرر است ۳۰ داروی دیگر تا ۱۸ ماه آینده توسط شركت های دانش بنیان به تولید برسد و ما شاهد این داروها در بازار باشیم.
وی تصریح كرد: به هر حال تا ۱۸ ماه آینده تولید دارو از ۹۷ كنونی به ۹۹درصد می رسد.

1398/09/17
13:56:30
5.0 / 5
4685
تگهای خبر: تولید , شركت , فناوری
این مطلب نئوپدیا را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
لینک دوستان نئوپدیا
NeoPedia