NeoPedia
نماینده دانشگاه های كشور عراق:

مشكل ایجاد شغل باید با یك نهضت علمی جهانی حل شود

مشكل ایجاد شغل باید با یك نهضت علمی جهانی حل شود

به گزارش نئوپدیا ایسنا/خراسان رضوی نماینده دانشگاه های كشور عراق اظهار داشت: هم اكنون مشكلاتی كه در كشورهای مختلف در زمینه ایجاد شغل وجود دارد باید با یك نهضت علمی جهانی برطرف شود.


محسن عبود محسن، امروز سوم دی ماه در چهارمین مجمع دانشگاه های ایران و جهان عرب با مبحث «آینده پژوهی جایگاه دانشگاه های ایران و جهان عرب در توسعه جهان اسلام» كه در دانشكده ادبیات دانشگاه فردوسی مشهد در حال برگزاری است، اظهار نمود: از جمهوری اسلامی ایران به جهت برگزاری این همایش و تاثیرگذاری علمی كه در دنیا دارد، تشكر می كنم.
وی افزود مؤسسات علمی عراق از اصیل ترین و قوی ترین دانشگاه های منطقه هستند. در عراق دانشگاه های دولتی و خصوصی زیادی وجود دارد و 60 دانشگاه خصوصی در زمینه پزشكی در این كشور تاسیس شده است. از سال 2003 به بعد شاهد رشد قابل ملاحظه ای در دانشگاه های عراق هستیم.
نماینده دانشگاه های كشور عراق، بیان كرد: هم اكنون ده ها توافق نامه میان دانشگاه های ایران و عراق امضا شده است و به واسطه آن فعالیتهای علمی زیادی هم شكل گرفته است. همینطور صدها هزار دانشجوی عراقی در ایران مشغول به تحصیل هستند و خیلی از اساتید میان دو كشور در رفت و آمد و تبادل علمی هستند و پژوهش های مشتركی در حال انجام می باشد.
عبود محسن تصریح كرد: علاوه بر آن دیدارهایی از جانب دانشجویان ایرانی از دانشگاه های عراق شكل گرفته است چونكه دانشگاه های عراق از عمق و اصالت زیادی برخوردار می باشند اما در نظر داریم این ارتباطات و همكاری ها را در سطح دنیا افزایش دهیم. همینطور مشكلاتی كه در كشورهای مختلف در زمینه ایجاد شغل وجود دارد باید با یك نهضت علمی جهانی برطرف شود.1398/10/05
15:09:58
5.0 / 5
4818
تگهای خبر: پژوهش , دانشگاه , همایش
این مطلب نئوپدیا را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
NeoPedia