NeoPedia

فعالیت ۱۴۰ شركت دانش بنیان در حوزه آب

فعالیت ۱۴۰ شركت دانش بنیان در حوزه آب

نئوپدیا: هم اكنون بیشتر از 140 شركت دانش بنیان در حوزه آب مشغول فعالیت هستند تا به كمك آنها توسعه فناوری ها در این عرصه با شتاب بیش تری صورت گیرد.به گزارش نئوپدیا به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، دانشگاه ها، شركت های دانش بنیان، استارت آپها، مراكز رشد، شتابدهنده ها و كارخانه های نوآوری قسمتی از بازیگران زیست بوم فناوری و نوآوری در كشور می باشند كه به مدد آن در حوزه های مختلف شاهد اتفاقات خوبی در كشور هستیم.
نوآوری­ها و محصولات فناورانه ای كه از این زیست بوم خارج می شود و هر كدام یكی از نیازهای كشور را رفع می كند. اما در این میان شركت های دانش بنیان با تلاش بی وقفه جوانان خلاق و مستعد، در تلاش هستند تا در این زیست بوم خلاقیت و نوآوری، حرف های بیشتری برای گفتن داشته باشد.
آب و فناوری های در رابطه با آن، یكی از حوزه هایی است كه با ورود این شركت ها، می تواند مشكلات را با سرعت بیشتری رفع كند. هم اكنون بیشتر از ۱۴۰ شركت دانش بنیان در این عرصه مشغول فعالیت هستند تا به كمك آنها توسعه فناوری ها در این عرصه با شتاب بیشتری صورت گیرد.
بسته های آب شیرین كن با فناوری نوین در مناطق محروم و روستایی در استان های بوشهر و خوزستان، طراحی و ساخت قفس برای پرورش ماهی در دریا، توسعه فناوری های ازراه دور آر اس، جی آی اس و اینترنت اشیاء در صنعت بیمه محصولات كشاورزی، توسعه و تولید غشای سرامیكی بعنوان پیش تصفیه در واحدهای آب شیرین كن كشور، توسعه و تولید انبوه غشاء برای سیستم های اسمز معكوس، توسعه فناوری­ها برای ساماندهی خشكه رودها برای استحصال سیلاب­ها، حفظ خاك و تولید محصولات زراعی، باغی و شیلاتی، تولید پمپ­ها و مخازن تحت فشار برای سیستم­های آب­شیرین­كن، توسعه تولید كاكتوس در مناطق خشك، بیابانی و خاك­های كم بازده برای تولید علوفه و فرآورده­های جنبی، ساخت دستگاه­ها و تجهیزات مطالعات زمین­شناسی، ساخت گلخانه دریایی با هدف استفاده از انرژی خورشیدی در تولید آب شیرین و توسعه كشت تنها بخش كوچكی از فناوری هایی است كه با همت این شركت های فناور در كشور بومی می شود. این شركت ها با اقدامات خود، ارتقای سطح كیفی و رفاهی زندگی را به مناطق شهری و روستایی كشور هدیه می دهند.
ستاد توسعه فناوری های آب، خشكسالی، فرسایش و محیط زیست معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نیز برای شتاب این مسیر با اقدامات حمایتی درصدد شتاب فعالیت ها است.


منبع:

1398/10/25
16:29:14
5.0 / 5
4403
این مطلب نئوپدیا را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
لینک دوستان نئوپدیا
NeoPedia