NeoPedia

شاسی خودرویی كه ركورد سرعت حركت در خیابان ها را می شكند

شاسی خودرویی كه ركورد سرعت حركت در خیابان ها را می شكند

به گزارش نئوپدیا یك محقق آمریكایی در كوشش برای تولید شاسی فوق سبك خودرو است تا از آن برای طراحی اتومبیل جدیدی استفاده گردد كه بتواند با سرعت ۵۰۰ كیلومتر در ساعت در خیابان ها حركت نماید.به گزارش نئوپدیا به نقل از نیواطلس، در صورتیكه طرح مورد اشاره به نتیجه برسد زمینه برای تولید خودروی تازه ای فراهم می شود كه ركورد سرعت حركت در خیابان های عادی را خواهد شكست.
جان هنسی كه در حال طراحی شاسی مذكور است، می گوید این شاسی كه برای خودرویی به نام ونوم اف ۵ در دست طراحی است، قادر به هدایت و مدیریت موتوری با قدرت ۱۸۰۰ اسب بخار و با گشتاور ۱۶۱۷ نیوتون متر خواهد بود.

به گفته این طراح در خودروی مورد اشاره موتور وی ۸ فیوری دوقلوی توربو نصب می شود كه ظرفیت هر یك ۶.۶ لیتر خواهد بود. البته چنین خودرویی باید از سیستم تعلیق مناسبی هم برخوردار باشد تا در صورت برخورد ناگهانی با موانع بتواند تعادل خویش را حفظ كند.
جان هنسی وعده داده كه شاسی مذكور پس از ساخت تنها ۸۶ كیلوگرم وزن خواهد داشت. برای كاهش وزن این شاسی تا این حد در تولید آن از فیبرهای كربنی جدید استفاده می شود. مقرر است نخستین رونمایی از این شاسی در ماه آگوست در كالیفرنیا صورت گیرد.
در نهایت تنها ۲۴ دستگاه خودرو با چنین شاسی تولید می شود و قیمت هر یك از آنها ۱.۸ میلیون دلار خواهد بود.

1398/11/02
14:31:27
5.0 / 5
4196
تگهای خبر: تولید , خودرو , سیستم
این مطلب نئوپدیا را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
NeoPedia