NeoPedia

تولید آجر از خاكستر آتشفشان

تولید آجر از خاكستر آتشفشان

نئوپدیا: در فیلیپین از تركیب خاكستر آتشفشان با دور ریز پلاستیك و سیمان نوعی آجر تولید شده كه برای بازسازی خانه های ویران شده در اثر فوران آتشفشان به كار می رود.


به گزارش نئوپدیا به نقل از دیلی میل، آتشفشان تال در فیلیپین در ماه جاری فوران كرد و جریانی ۹ مایلی از خاكستر را به هوا فرستاد كه در شهرهای اطراف پراكنده شد. حالا مقامات محیط زیستی این كشور بقایای خاكستر را با دورریز پلاستیك تركیب كرده اند تا آجرهایی بسازند كه با محیط زیست این كشور، مشكلات مداوم آن با آلودگی ها و بلایای طبیعی سازگار باشد.
درهمین راستا خاكستر آتشفشان با شن، سیمان و پلاستیك دورریز تركیب شد. بگفته مقامات با این شیوه می توان روزانه ۵ هزار آجر تولید كرد تا قسمت هایی از شهرهای ویران شده به سبب فوران آتشفشان را بازسازی كرد. آتشفشان تال در ۱۲ ژانویه فوران كرد و حدود ۱۲۹ هزار نفر به سبب این رویداد مجبور به تخلیه محل سكونت خود شدند. فواره هایی از مواد مذاب در دریاچه نزدیك كوه سرزیر شد و از طرف دیگر انبوهی خاكستر در آسمان دیده می شد. ابرهای خاكستر حتی به مانیل پایتخت فیلیپین نیز رسیدند و سبب تعطیلی فرودگاه و لغو چند صد پرواز هوایی شدند.منبع:

1398/11/03
20:08:40
5.0 / 5
4312
تگهای خبر: تولید
این مطلب نئوپدیا را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
NeoPedia