NeoPedia
در گزارش نئوپدیا اعلام شد؛

راه اندازی مركز جامع سلول بنیادی در یزد و خوزستان

راه اندازی مركز جامع سلول بنیادی در یزد و خوزستان

به گزارش نئوپدیا دبیرستاد توسعه فناوری های سلول بنیادی معاونت علمی از طریق اندازی ۲ مركز جامع سلول بنیادی در كشور اطلاع داد وگفت: این مراكز باهدف گردهمایی شركتهای نوپا و تولید محصولات بر پایه دانش شكل می گیرند.دكتر امیرعلی حمیدیه در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار نمود: ستاد توسعه علوم و فناوری های سلول بنیادی معاونت علمی در جهت تبدیل دانشگاه های كشور به دانشگاه های نسل سوم و چهارم به فكر ایجاد زیست بوم های فناورانه در داخل دانشگاههاست تا دانشگاه ها به سمت تولید محصول بروند.
وی با اشاره به برنامه ریزی های ستاد اظهار داشت: راه اندازی مراكز جامع سلول بنیادی و پزشكی بازساختی با دیدگاه ایجاد زیست بوم نوآوری و فناوری در استان های مختلف از برنامه های ما در ستاد توسعه فناوری سلول بنیادی به حساب می آید.
وی اضافه كرد: مراكز جامع سلول بنیادی و پزشكی بازساختی نه دانشكده و نه مركز تحقیقات هستند بلكه هسته های فناور، شركتهای دانش بنیان و استارت آپهایی هستند كه می توانند در جهت تولید محصول بر پایه دانش از تمام امكانات دانشگاه ها، بیمارستان ها و مراكز تحقیقاتی استفاده كنند.
دبیر ستاد توسعه فناوری های سلول بنیادی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اظهار داشت: این هسته های فناور می توانند محصولات اولیه و پروتوتایپ اولیه را تولید كنند.
وی افزود: در كنار این هسته های فناور، شركتهای نوپا و استارت آپها، سرمایه گذاران، شتابدهنده ها و گروههای خطر پذیر در مراكز جامع سلول بنیادی مستقر می شوند تا از این شركتها حمایت كنند.
حمیدیه تصریح كرد: تابحال ۳ مركز جامع سلول بنیادی در تبریز، شیراز، كرمان، تهران راه اندازی شده و پژوهشگاه رویان هم مركز جامع سلول بنیادی را سال جاری افتتاح نمود.
وی اضافه كرد: در سال آینده یزد و خوزستان هم همچون استان هایی هستند كه مقرر است در آنها مراكز جامع سلول بنیادی و پزشكی بازساختی راه اندازی شود.
به گفته دبیر ستاد توسعه فناوری های سلول بنیادی، مركز جامع سلول بنیادی و پزشكی بازساختی در یزد، سال ۹۹ به بهره برداری می رسد.


1398/11/26
20:55:45
5.0 / 5
4283
تگهای خبر: پژوهش , تولید , دانشگاه , شركت
این مطلب نئوپدیا را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
NeoPedia