NeoPedia
ستاد فناوری نانو اعلام كرد:

شستشوی حرم امام رضا (ع) با شوینده نانویی

شستشوی حرم امام رضا (ع) با شوینده نانویی

نئوپدیا: آستان قدس رضوی برای شستشوی حرم امام رضا مقابل السلام از مواد شوینده نانویی تولید شده در یك شركت دانش بنیان استفاده می نماید.به گزارش نئوپدیا به نقل از ستاد توسعه فناوری نانو، ماهانه نزدیك به ۵ تُن نانوشوینده یك شركت دانش بنیان توسط آستان قدس رضوی برای شستشوی حرم امام رضا مقابل السلام استفاده میگردد.
این شركت تولیدكننده مواد شوینده نانویی یكی از تأمین كنندگان مواد شوینده مورد استفاده در حرم امام رضا مقابل السلام است.
بهتاش هدایتی، مدیر این شركت درباره همكاری این شركت با آستان قدس رضوی اظهار داشت: ماهانه حدود ۵ تن از مواد شوینده نانویی به آستان قدس تحویل می دهیم تا از آن برای شستشوی حرم استفاده گردد. به سبب فرمولاسیون نانویی این محصول، استفاده از آن هیچ تخریب یا اثرمنفی روی سطح نمی گذارد.
هدایتی درباره خاصیت های این محصول اظهار داشت: برخلاف مواد شوینده و سفیدكننده رایج كه معمولاً برای پوست خطرناك بوده و عوارض جانبی برای سلامتی فرد دارد، جهت استفاده از این شوینده نانویی نیاز به محافظ یا دستكش نیست؛ چونكه پایه آن گیاهی است. در این فناوری از روغن كرچك و صمغ درخت بُنه استفاده شده كه در مقیاس نانومتری درآمده تا اثربخشی آن افزایش یابد. این شوینده علاوه بر خواص تمیزكنندگی، آنتی باكتریال باز هست و به سبب گیاهی بودن، كاملاً ایمن است.
وی درباب توسعه بازار محصول این شركت بیان كرد: پس از انعقاد قرارداد ستاد نانو با یك فروشگاه، این محصول در فهرست محصولات عرضه شده قرار گرفت و هم اكنون در خیلی از فروشگاه های زنجیره ای دیگر باز عرضه این محصول انجام می گیرد. پس از عرضه عمومی به فروشگاه ها، به دنبال وارد شدن به بازار خرده فروش ها هستیم.
هدایتی درباره جذابیت این محصول برای بازار خارج از كشور اظهار داشت: هم اكنون این محصول برای بازارهای خارجی جذابیت بالایی دارد كه دلیل این امر خاصیت های خاص این محصول است.
وی اضافه كرد: این مواد شوینده نانویی جهت استفاده در منازل، هتل ها، رستوران ها و بیمارستان ها بسیار مناسب بوده و می تواند جایگزینی برای شوینده های رایج باشد.

1397/09/14
15:32:41
5.0 / 5
4720
تگهای خبر: تولید , فروش
این مطلب نئوپدیا را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
NeoPedia