NeoPedia
در گزارش نئوپدیا اعلام شد؛

فروش دانش بنیانها از مرز 120هزار میلیارد عبور كرد

فروش دانش بنیانها از مرز 120هزار میلیارد عبور كرد

به گزارش نئوپدیا رئیس مركز فناوریهای راهبردی معاونت علمی و فناوری اظهار داشت: این شركتها كه حالا به سمت تأثیر گذاری در اقتصاد كلان حركت می كنند در سال ۹۸، برابر با ۱۲۰هزار میلیارد تومان فروش داشته اند.دكتر اسماعیل قادری فر در گفتگو با خبرنگار مهر در مورد سهم تولید دانش بنیان ها در تولید ملی اضافه كرد: معاونت علمی و فناوری تلاش كرده در سالهای اخیر با پشتیبانی از ایجاد و توسعه شركتهای دانش بنیان در مفهوم دار شدن اقتصاد دانش بنیان و تاثیرگذاری آن بر اقتصاد كلان كشور برنامه ریزی كند.
رئیس مركز فناوریهای راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به اینكه تعداد شركتهای دانش بنیان احراز صلاحیت شده از مرز ۴ هزار و ۸۰۰ شركت تا آخر بهمن ماه سال جاری عبور كرده است، بیان نمود: برنامه پشتیبانی از شركتهای دانش بنیان رسما از سال ۹۳ شروع شده و از آن به بعد هم شاهد این هستیم كه تعداد شركتها افزایش یافته اند.
وی با تاكید بر اینكه شركتهای دانش بنیان به مرحله ای رسیده اند كه فروش و صادرات به سایر كشورها دارند، اظهار داشت: البته این شركتها در جهت تأمین نیاز مردم گام بر می دارند. حالا میزان فروش و صادرات این شركتها به قدری رسیده كه می توانند در اقتصاد كشور اثرگذار باشند؛ این میزان در سال های اخیر هم بیشتر شده است.
رئیس مركز فناوریهای راهبردی معاونت علمی و فناوری با اشاره به میزان فروش شركتهای دانش بنیان در سال ۹۷ اظهار داشت: خوشبختانه فروش شركتها در سال ۹۷، برابر با ۹۰ هزار میلیارد تومان ارزیابی شده و نشان دهنده این است كه كم كم مقوله اقتصاد دانش بنیان در منظومه اقتصادی كشور تأثیر گذار بوده و به سمت تأثیر گذاری در اقتصاد كلان حركت می كنند.
فروش دانش بنیان در سال ۹۸ از مرز ۱۲۰هزار میلیارد تومان عبور كرد
وی با اشاره به فروش شركتهای دانش بنیان در سال ۹۸ تصریح كرد: فروش این شركتها در سال ۹۸ از مرز ۱۲۰هزار میلیارد تومان عبور كرد. فروش این شركتها بیشتر در حوزه دارو، سلول بنیادی و طب بازساختی، لیزر و فتونیك و فناوریهای پیشرفته بوده است.
قادری فر با اشاره به اینكه این محصولات علاوه بر محصولات جدید كه با نوآوری و توسعه تكنولوژی به تولید رسیده اند، محصولاتی جایگزین اقلام وارداتی بوده است، اظهار داشت: میزان فروش این شركت ها تاثیرگذاری زیادی در صرفه جویی ارزی داشته است. بعنوان مثال در حوزه دارویی و تجهیزات پزشكی ۳درصد وابسته به كشورهای خارجی هستیم كه امید داریم این سه درصد را تا سال آینده برطرف كنیم؛ در سایر حوزه ها هم همچنین است.
رشد ۳۰ درصدی تعداد شركتهای دانش بنیان طی یك سال
قادری فر با اشاره به اینكه برآوردهای ما حاكی از این است كه با عنایت به تحریم های اقتصادی از جانب استكبار جهانی امریكا، شركتهای دانش بنیان از لحاظ كمی رشد داشته اند، تصریح كرد: سال ۹۷ تعداد ۳هزار و ۸۰۰ شركت دانش بنیان تایید شده بودند ولی این تعداد در سال ۹۸ به ۴ هزار و ۸۰۰ شركت دانش بنیان و رشد سی درصدی رسید.
وی افزود: این نشان داده است كه در تنگناهای اقتصادی كشور ناشی از تهدید های استكبار جهانی و تحریم، شركتهای دانش بنیان توانسته اند خوش بدرخشند به طوریكه توانستند بار تأمین نیازمندیهای مردم را از راه تولیدات فناورانه و كسب و كارهای دانش بنیان به دوش بكشند.
رئیس مركز فناوریهای راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به میزان اشتغال در شركتهای دانش بنیان افزود: آمار اشتغال شركتهای دانش بنیان تا كنون بالغ بر ۳۰۰ هزار نفر است.

1399/01/03
20:12:50
5.0 / 5
3538
تگهای خبر: تكنولوژی , تولید , شركت , فروش
این مطلب نئوپدیا را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
NeoPedia