NeoPedia

سفارش هایی برای آنها كه دفاع آنلاین رساله دارند

سفارش هایی برای آنها كه دفاع آنلاین رساله دارند

به گزارش نئوپدیا یكی از دانش آموختگان مقطع دكترای دانشگاه تربیت مدرس كه ۲۳ فروردین ماه برای اولین بار در این دانشگاه به صورت مجازی از رساله ی دكترای خود دفاع كرد، با بیان سفارش هایی به دانشجویانی كه می خواهند آنلاین دفاع كنند درباره یكی از مزیت های دفاع مجازی سخن گفت.


حسین طالبی قادیكلایی در گفتگو با ایسنا، با اشاره به برگزاری جلسه ی دفاع از رساله ی دكترای خود به صورت مجازی اظهار داشت: با عنایت به وضعیتی كه پیش آمد امكان دفاع حضوری وجود نداشت و تصمیم گرفتیم دفاع را زودتر و به شكل مجازی برگزار نماییم چونكه با عنایت به این كه اساتید راهنما، مشاور و داوران رساله از استان های تهران، مازندران و هرمزگان بودند امكان برگزاری جلسه دفاع به صورت حضوری تا چند ماه آینده هم امكان پذیر نبود.
وی درباره مزیت دفاع مجازی نسبت به برگزاری جلسه دفاع به صورت حضوری اظهار داشت: دفاع مجازی یك مزیت دارد و آن هم این است كه برخلاف جلسه دفاع حضوری كه تعداد افراد محدودی در آن شركت می كنند، در جلسات مجازی افراد نسبتا زیادی می توانند حضور داشته باشند و شاهد دفاع از رساله باشند. در جلسه دفاع من هم افرادی از صنعت حضور داشتند. ازاین رو ارتباطی بین دانشگاه و صنعت به این بهانه شكل می گیرد.
این دانش آموخته ی دانشگاه تربیت مدرس افزود: من فكر می كنم در زمانی كه جلسات دفاع حضوری هم برگزار می گردد خوب است كه فعالان صنعت به صورت مجازی در جلسات حاضر باشند و نظراتشان را بیان كنند.
طالبی در پاسخ به سوالی درباره میزان استرس برگزاری دفاع به صورت مجازی اظهار داشت: استرس زیادی نداشتم و صرفاً نگرانی هایی در مورد برقراری تماس و ایجاد كیفیت ایده آل تماس وجود داشت. اگر این نگرانی برطرف شود تفاوتی با جلسه حضوری ندارد.
وی ادامه داد: در طول جلسه كیفیت برقراری تماس برای من مناسب بود. از نظر داوران و اساتید هم كیفیت صدا و كیفیت تصویر مناسب بوده است.
طالبی با بیان این كه از اینترنت همراه برای برگزاری جلسه دفاع بهره برده است به دانشجویانی كه می خواهند به صورت مجازی دفاع كنند سفارش كرد: اگر می خواهند جلسه دفاع خویش را به صورت مجازی برگزار كنند حتما پیش از جلسه اصلی یك جلسه به صورت آزمایشی و با حضور چندین نفر در پلت فرم موردنظر خود داشته باشند تا از كیفیت برگزاری جلسه مطمئن شوند.
این دانش آموخته ی دانشكده مهندسی مكانیك دانشگاه تربیت مدرس در انتها درباره پلتفرمی كه جلسه ی دفاع در آن برگزار گردید اظهار داشت: از اسكایپ استفاده شد ولی ظاهرا دانشگاه در تلاش است تا پلتفرمی را تدارك دیده كه جلسات غیر حضوری آموزشی همچون جلسات دفاع، در بستر آن برگزار گردد. از آنجایی كه جلسه دفاع از رساله دكترای من اولین نشست دفاع به صورت مجازی بود و همچنین، با عنایت به محدودیت زمان، این جلسه از راه اسكایپ برگزار گردید.
مبحث رساله ی دكترای این دانشجوی تحصیلات تكمیلی "بررسی تجربی و نظریه پدیده شكست در فرآیند شكل دهی غلتكی مقاطع كانالی شكل آلومینیوم آلیاژی AA۶۰۶۱-T۶ با استفاده از معیارهای پدیدار شناختی" بود و ۲۳ فروردین ماه جلسه دفاع از این رساله به صورت مجازی برگزار گردید.1399/02/03
13:19:26
5.0 / 5
2866
این مطلب نئوپدیا را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
NeoPedia