NeoPedia

رتبه سوم ایران در رده بندی های بین المللی پروژه های تحقیقاتی كرونا

رتبه سوم ایران در رده بندی های بین المللی پروژه های تحقیقاتی كرونا

به گزارش نئوپدیا معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت اظهار داشت: در زمان انتشار كرونا خوشبختانه شاهد فعالیت بسیار چشم گیر پژوهشی و احساس مسئولیت در همه محققان كشور بودیم. تا كنون سابقه نداشته كه در فاصله یك ماه و نیم، ۱۲۰۰ پروژه تحقیقاتی با یك موضوع، در حال اجرا باشد.


به گزارش نئوپدیا به نقل از ایسنا، دکتر رضا ملک زاده در نشست معاون اول رئیس جمهور و معاونین و مدیران ارشد وزارت بهداشت، اظهار نمود: با اجرای پروژه های پژوهشی و تحقیقاتی در مورد کرونا، محصولات علمی بسیار خوبی در آینده ای نزدیک در عرصه بین المللی، عرضه می نماییم و در رده بندی های بین المللی، با تصویب ۱۲۰۰ طرح تحقیقاتی تا کنون در جایگاه سوم قرار گرفته ایم.
وی ادامه داد: بخش عمده ای از تحقیقاتی که هم اکنون در کشور با مبحث کرونا انجام می شود، طرح های مداخله ای است و ۳۵ طرح در حال یافتن درمان موثر برای درمان کووید ۱۹ هستند و امیدواریم که در آینده خبرهای خوبی از این طرح ها داشته باشیم.
معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: در بخش فناوری توانستیم در حوزه مالی و علمی از راه صندوق نوآوری و شکوفایی و همینطور وزارت بهداشت از شرکت های دانش بنیان فعال در این حوزه، حمایت نماییم. ایران از نخستین کشورهایی بود که توانست کیت سرولوژی کووید ۱۹ را تولید نماید و می توانیم به سایر کشورها هم صادر نماییم.
بر مبنای اعلام وبدا، دکتر ملک زاده تصریح کرد: کرونا بخش عظیمی از نیرو، انرژی، بودجه و امکانات حوزه سلامت را به خودش اختصاص داد و بیمارستان ها و کلینیک ها به پذیرش بیماران کووید۱۹ اقدام نمودند و بعضی از بیماران غیرکرونایی در این مدت رجوع نکردند و مراکز درمانی با مشکلات زیادی از نظر اقتصادی روبرو شدند و نیاز است که دولت از بخش سلامت به صورت ویژه حمایت کند.1399/02/13
23:47:56
5.0 / 5
2735
این مطلب نئوپدیا را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
NeoPedia