NeoPedia
توسط یك واحد فناور؛

كلاه پیشگیری از ریزش موی مبتلایان به سرطان ساخته شد

كلاه پیشگیری از ریزش موی مبتلایان به سرطان ساخته شد

به گزارش نئوپدیا محققان كشور موفق به طراحی و ساخت كلاهی شدند كه سبب جلوگیری ۷۰-۸۰درصدی موهای مبتلایان به سرطان می شود.حسین پالیزه مدیر مرکز تحقیقات شهید چمران دانشگاه ارومیه و یک واحد فناور در مورد محصول خود با عنوان «دستگاه ضد ریزش مو در مبتلایان به سرطان» در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: دستگاه ضد ریزش مو برای افرادی که تحت شیمی درمانی هستند طراحی شده است چونکه این افراد با دیدن ریزش موهایشان حین شیمی درمانی ناامید از بهبودی می شوند و گاها برخی از بیماران از ادامه روند درمان سر باز می زنند.
وی افزود: بنابراین درصدد برآمدیم تا این دستگاه را طراحی نماییم تا از صدمه به فولیکول های مو جلوگیری کند؛ در واقع به علت وجود سموم در داروهای شیمی درمانی، به فولیکول های مو صدمه می رسد، دستگاه ساخته شده با کاهش جریان خون در سر بیمار سبب کنترل ریزش مو می شود.
به گفته وی، این دستگاه، کمک درمان بوده و از دستگاه های پزشکی غیر تهاجمی به حساب می آید.
پالیزه با تاکید بر اینکه نمونه های خارجی این دستگاه در کشور با قیمتهای یک تا دو میلیارد وجود دارد، اضافه کرد: استفاده از این دستگاه یک آپشن به حساب می آید که به ازای هر ساعت استفاده، آن مرکز درمانی هزینه دریافت می کند.

وی افزود: دستگاهی که صفر تا صد آنرا با دانش بومی طراحی کردیم با قیمتی حدود صد میلیون ساخته شده که برای تولید انبوه هزینه کمتری صرف خواهد شد.
وی تصریح کرد: استفاده از این دستگاه سبب حفظ ۷۰ تا ۸۰ درصدی مو در مبتلایان به سرطان حین شیمی درمانی می شود؛ تابحال روی افرادی که تست شده نتایج موفقیت آمیز داشته و در صدد هستیم که تولید آنرا آغاز نماییم.
پالیزه با اشاره به اینکه استفاده از این کلاه برای پیشگیری از ریزش موی مبتلایان به سرطان برای کودکان سفارش نمی گردد، اضافه کرد: استفاده از این دستگاه باید زیر نظر پزشک باشد.
وی افزود: همینطور تمام قطعاتی که در ساخت این کلاه استفاده کردیم در کشور موجود است و تجهیزات وارداتی ندارد و کاملا مشابه دستگاههای خارجی کار می کند.
به گزارش نئوپدیا به نقل از مهر، این دستگاه در اینوتکس ۲۰۲۰ موفق به کسب عنوان دوم در رویداد اینوتکس پیچ شد.

1399/05/31
12:10:19
5.0 / 5
2173
تگهای خبر: تولید , دانشگاه , هزینه
این مطلب نئوپدیا را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
NeoPedia