NeoPedia

نگران استفاده از كرم های مرطوب كننده در شرایط شیوع ویروس كرونا نباشید

نگران استفاده از كرم های مرطوب كننده در شرایط شیوع ویروس كرونا نباشید

محققان موسسه ملی تحقیقات سلامت و دانشكده بهداشت دانشگاه علوم پزشكی تهران می گویند: یكی از موثرترین راه های جلوگیری از مبتلا شدن به ویروس كرونا، شستن مكرر دست هاست كه این خود سبب ترك خوردگی و خشك شدن پوست می شود. كرم های مرطوب كننده گزینه مناسبی برای مرطوب نگه داشتن پوست هستند و سبب می شوند لایه بیرونی پوست مرطوب بماند.


به گزارش نئوپدیا به نقل از ایسنا، پژوهشگران موسسه ملی تحقیقات سلامت و دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران با بررسی شواهد موجود به این پرسش پاسخ داده اند که آیا استفاده از کرم های دست و صورت، امکان جذب ویروس کرونا را بیشتر می کند یا خیر.
آنها می گویند: بیرونی ترین لایه پوست از سلول های مرده تشکیل شده است که پوست را از آلودگی و ورود میکروب محافظت می کند. همین طور بعنوان لایه ای برای حفظ رطوبت پوست عمل می کند.
شستن مکرر دست می تواند موجب ایجاد اختلال در این لایه شده و همین طور موجب از بین رفتن رطوبت پوست شود. مرطوب نگه داشتن پوست بسیار مهم می باشد. اگر پوست در حال خشک شدن و ترک خوردگی باشد، صابون و مواد ضدعفونی کننده حاوی الکل نیز به خوبی نمی توانند پوست دست را ضدعفونی کنند.
همین طور هنگامی که پوست دست خشک می شود و ترک برمی دارد، افراد ممکنست کمتر دست های خودرا برای جلوگیری از انتقال ویروس کرونا بشویند، چون این شست وشو برای آنها ناراحت کننده است.
متخصصان تایید نموده اند زمانی که پوست بدن تمیز باشد، مرطوب کردن سطح آن، احتمال جذب یا انتشار ویروس کرونا را افزایش نمی دهد و قسمتی از بهداشت پوست بشمار می رود.1399/05/31
21:31:59
5.0 / 5
1670
این مطلب نئوپدیا را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
NeoPedia