NeoPedia

فضای داخلی خودرو با احساسات سرنشین هماهنگ می گردد

فضای داخلی خودرو با احساسات سرنشین هماهنگ می گردد

به گزارش نئوپدیا یك شركت خودروسازی در نمایشگاه محصولات مصرفی الكترونیكی از سیستمی رونمایی می نماید كه با عنایت به احساسات سرنشینان فضای داخلی خودرو را تنظیم می كند.به گزارش نئوپدیا به نقل از انگجت، شركت خودروسازی كیا می خواهد در نمایشگاه محصولات مصرفی الكترونیكی از سیستم Real-time Emotion Adaptive Driving System یا (R.E.A.D.)) رونمایی كند. به قول این خودروساز سیستم مذكور مبتنی بر هوش مصنوعی است و می تواند فضای داخلی خودرو را با عنایت به وضعیت احساسی سرنشینان تنظیم كند.
احساسات سرنشینان هم به وسیله سنسورهای كنترل حالات صورت، ضربان قلب و فعالیت های الكترودرمال بررسی می گردد. با عنایت به خوانش های این حسگرها سیستم R.E.A.D. فضای داخلی كابین را شخصی سازی می كند.
بخشی از این سیستم شامل صندلی هایی است كه با موزیك مرتعش می شوند. به عبارت دیگر لرزش های صندلی سرنشین با فركانس موسیقی همخوان می گردد.
علاوه برآن این شركت از فناوری V-Touch را رونمایی می نماید كه با استفاده از دوربین های سه بعدی حركات دست و چشم را رصد می كند و به سرنشینان اجازه می دهد خصوصیت هایی مانند نورپردازی، تهویه و سیستم های سرگرمی را بدون استفاده از صفحات لمسی یا دكمه های فیزیكی كنترل كنند.

1397/10/16
14:42:38
5.0 / 5
4626
تگهای خبر: خودرو
این مطلب نئوپدیا را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
NeoPedia