NeoPedia

طراحی مدار الكتریكی با گرافن با قدرت نامحدود

طراحی مدار الكتریكی با گرافن با قدرت نامحدود

پژوهشگران دانشگاه آركانزاس از تولید مدار الكتریكی آگاهی داده اند كه با ذخیره سازی انرژی حركتی گرافن و تبدیل آن به جریان الكتریسیته قابل استفاده در خیلی از وسایل برقی است.به گزارش نئوپدیا به نقل از اسلش گیر، فیزیکدان ها معتقد هستند که تولید و ذخیره سازی انرژی با بهره گیری از مدارهای الکتریکی دارای گرافن می تواند در نهایت منجر به تحول اساسی در علوم کامپیوتر، مهندسی برق و غیره شود. همین طور در آینده می توان تراشه هایی را بر روی این مدارها نصب کرد که تامین برق پاک و با ولتاژ پایین و کم خطر را بدون هرگونه محدودیتی امکان پذیر کنند.
این نوع مدارها برای تامین برق حسگرها و وسایل و ابزار کوچک برقی قابل استفاده خواهند بود. تولید مدارهای الکتریکی گرافنی حاصل سه سال تحقیق و پژوهش در دانشگاه آرکانزاس است. گرافن مورد استفاده در این مدارها متشکل از تنها یک لایه از اتم های کربن است که توانایی ذخیره سازی و انتقال انرژی را دارند.
مدارهای مورد اشاره در دمای عادی اتاق قابل استفاده هستند و پس امکان تولید انبوه آنها برای انجام امور مختلف در عرصه برق و کامپیوتر وجود دارد. انتظار می رود در آینده نزدیک استفاده تجاری از این مدارهای کم هزینه، سبک و بدون محدودیت برای تولید انواع متنوعی از حسگرها آغاز شود.

1399/07/15
23:56:25
5.0 / 5
1836
تگهای خبر: پژوهش , تولید , دانشگاه , هزینه
این مطلب نئوپدیا را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
NeoPedia