NeoPedia

هواپیمای مافوق صوت غیرنظامی بزودی آزمایش می شود

هواپیمای مافوق صوت غیرنظامی بزودی آزمایش می شود

شركت بوم سوپرسونیك پس از 6 سال فعالیت از تولید نخستین هواپیمای غیرنظامی مافوق صوت خود و آزمایش آن در سال ۲۰۲۱ اطلاع داده است.به گزارش نئوپدیا به نقل از انگجت، این هواپیما ایکس بی -۱ نام دارد و پس از تجربه ناکام تولید هواپیمای کنکورد در نیم قرن قبل مقرر است تجربه استفاده از هواپیماهای مافوق صوت غیرنظامی را زنده کند.
در حال حاضر نمونه اولیه این هواپیما تولید شده و آزمایش بخش ها و قطعات مختلف آن بر روی زمین در حال انجام می باشد. بخش زیادی از بدنه این هواپیما از کامپوزیت های کربنی تولید شده که مقاومت زیادی در مقابل حرارت و گرما دارند. این نوع طراحی با عنایت به سرعت بالای این هواپیما که گرمای بدنه آنرا به شدت بالا می برد، ضروری می باشد.
سه موتور J۸۵-۱۵ شرکت جنرال موتورز بر روی این هواپیما نصب می شود که قدرت رانش ۱۲ هزار پوند را برای آن به ارمغان می آورد.
برای کاهش هزینه تولید بخش هایی از قطعات این هواپیما با چاپگر سه بعدی تولید شده اند و بدین منظور با شرکت های استراتاسیس و ولتو ۳ دی همکاری شده است.
به منظور تسهیل مشاهده محیط پیرامون توسط خلبان در سرعت بالای حرکت، به جای پایین آوردن دماغه این هواپیما به سبک کنکورد، یک دوربین ویدئویی فوق دقیق در نوک آن نصب شده که مسیریابی سریع به خصوص در زمان فرود را تسهیل می کند. انتظار می رود تولید این هواپیما از سال ۲۰۲۵ شروع شده و استفاده نخستین مسافران از آن هم تا سال ۲۰۲۹ ممکن شود.


منبع:

1399/07/18
21:56:35
5.0 / 5
1804
تگهای خبر: تولید , دوربین , شركت , هزینه
این مطلب نئوپدیا را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
NeoPedia