NeoPedia
ستاری تاكید كرد:

تولید انبوه 15 واكسن دام، طیور و آبزیان تا آخر دولت

تولید انبوه 15 واكسن دام، طیور و آبزیان تا آخر دولت

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری از تولید انبوه ۱۵ واكسن دام، طیور و آبزیان تا آخر دولت در بخش خصوصی اطلاع داد.به گزارش نئوپدیا به نقل از مهر، دکتر سورنا ستاری امروز در مراسم رونمایی از بذر واکسن آنفولانزای فوق حاد پرندگان و آنتی ژن H۵ که با حضور وزیر کشاورزی در محل معاونت علمی و فناوری برگزار گردید اظهار داشت: حالا شرکتهای دانش بنیان توانسته اند در حوزه هایی که بیشتر از اینها کمتر ورود پیدا کنند، ظاهر شوند.
وی اضافه کرد: همچون این حوزه ها می توان به تولید واکسن ها در حوزه های انسانی، دام، طیور و آبزیان اشاره نمود.
معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به اینکه تولید این واکسن ها در حوزه های انسانی، دام، طیور و آبزیان همواره در بخش دولتی بوده است، اضافه کرد: حالا شرایطی فراهم آمده که برای نخستین بار شرکتهای خصوصی در تولید این واکسن ها تلاش می کنند.
وی تصریح کرد: هم اکنون زیرساخت های عظیمی در بخش خصوصی و در حوزه های انسانی وجود دارد. به صورتی که با پیدایش کرونا توانستند در مدت زمان کوتاهی کیت های تشخیص سریع را به تولید برسانند. همینطور دو شرکت دیگر در حال ساخت این کیت ها هستند.
به گفته ستاری یک زیرساخت عظیم دانشی در کشور وجود دارد که در صورت نیاز می تواند سریعا خودش را با شرایط وفق دهد و محصولات مورد نیاز را تولید نماید.
به گفته وی تا آخر این دولت ۱۵ واکسن دام، طیور، آبزیان به تولید انبوه می رسند.
وی با اشاره به اینکه این واکسن ها در بخش های خصوصی به تولید می رسند، افزود: مقرر است بزودی ۴ الی ۵ نوع از این واکسن ها را در حضور رئیس جمهور رونمایی نماییم.
ستاری با اشاره به اینکه زیرساخت های تولید این واکسن ها در کشور فراهم است، اظهار داشت: اگر هر مشکلی هم وجود داشته باشد آنها می توانند در مدت زمان کوتاهی این مشکلات را برطرف کنند.
معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری اضافه کرد: این برای نخستین بار است که توانستیم بذر یک واکسن را به تولید برسانیم که از این بذر در جهت تولید واکسن توسط بخش های خصوصی اقدام نماییم.
وی با تکیه بر لزوم داشتن بذرهای بومی برای تولید واکسن اظهار داشت: در این راستا قراردادهای گوناگونی منعقد شده که در زمینه واکسن بی احتیاج به کشورهای دیگر باشیم.
معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری تصریح کرد: تفاهم نامه ای بین معاونت علمی و جهاد کشاورزی در زمینه تولید و توسعه این واکسن ها هم امروز منعقد می شود.


منبع:

1399/08/27
22:25:10
5.0 / 5
1709
تگهای خبر: تولید , شركت , فناوری
این مطلب نئوپدیا را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
NeoPedia