NeoPedia

دستورالعمل برگزاری جلسات پیش دفاع دانشجویان دكتری دانشگاه آزاد ابلاغ گردید

دستورالعمل برگزاری جلسات پیش دفاع دانشجویان دكتری دانشگاه آزاد ابلاغ گردید

به گزارش نئوپدیا دستورالعمل جلسات برگزاری جلسات پیش دفاع دانشجویان دکتری تخصصی دانشگاه آزاد اسلامی ابلاغ گردید.


به گزارش نئوپدیا به نقل از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر جواد علمائی معاون علوم، مهندسی و کشاورزی و حجت الاسلام والمسلمین دکتر عبدالحسین خسروپناه معاون علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی دستورالعمل «برگزاری جلسات پیش دفاع دانشجویان دکتری تخصصی» را به رؤسای دانشگاه آزاد اسلامی استان ها ابلاغ کردند.
براساس بندهای این دستورالعمل، در جهت مساعدت با دانشجویان در شرایط فعلی لازم است تا اطلاع ثانوی جلسات پیش دفاع به صورت مجازی برگزار گردد. دانشجویان باید مستندات خویش را جهت پیش دفاع در زمان مقرر در سامانه پژوهشیار بارگذاری کنند.
در این دستورالعمل آمده است: هیأت تخصصی و استاد راهنما به صورت مجازی و دانشجو در واحد دانشگاهی محل تحصیل و یا نزدیک ترین واحد مجری تحصیلات تکمیلی محل زندگی دانشجو، با حضور نماینده ای از تحصیلات تکمیلی واحد بعنوان ناظر در جلسه پیش دفاع شرکت می کنند.
هیأت تخصصی در هر رشته گرایش تحصیلی دانشجو شامل ۹ نفر از اعضای هیأت علمی دانشگاه های کشور است که کفایت یا عدم کفایت پیش دفاع با رأی نصف بعلاوه یک حاضر در جلسه مشخص می شود.
براساس بندهایی از این دستورالعمل، دبیرخانه های پیش دفاع ذیل ادارات کل امور پژوهشی و تحصیلات تکمیلی معاونت های موضوعی بوده و نقش نظارت، هدایت و هماهنگی فرایند پیش دفاع را برعهده خواهند داشت.
دبیرخانه پیش دفاع موظف است، نسبت به برنامه ریزی و مدیریت جلسات پیش دفاع، تعیین وقت برای دانشجویان و توزیع تعداد جلسات پیش دفاع در چهار بازه زمانی درسال (۱۵ روز آخر ماه های آبان، دی، اردیبهشت و مرداد) اقدام نماید.
در این دستورالعمل آمده است: زمان انجام پیش دفاع مجازی یک ساعت است که به ترتیب شامل توضیحات استاد راهنما(۵ دقیقه)، دفاع دانشجو(حداکثر ۲۰ دقیقه)، نکات تکمیلی استاد راهنما(۵ دقیقه)، پرسش، مشورت و تصمیم گیری هیأت تخصصی (۳۰ دقیقه) است.
دانشجو باید جهت انجام پیش دفاع مجازی، دستورالعمل برگزاری پیش دفاع رساله دکتری تخصصی مجازی را از سامانه پژوهشیار دریافت و مطالعه کرده و به مفاد آن دقیقاً عمل کند.
همچنین واحدهای دانشگاهی موظف می باشند تمهیدات و زیرساخت های فنی لازم را برای اجرای با کیفیت جلسات پیش دفاع فراهم نمایند.
با توجه به اجبار حضور فیزیکی دانشجویان در جلسه پیش دفاع، واحدهای دانشگاهی موظف می باشند برپایه فهرست جلسات پیش دفاع که توسط سازمان مرکزی اطلاع رسانی خواهد شد و با در نظر گرفتن تعداد جلسات پیش دفاع، همزمان نسبت به آماده سازی مکان مناسب، تجهیزات و شرایط لازم اقدام نمایند.
دانشجویان هم موظف می باشند ضمن مطالعه فایل های آموزشی در بازه زمانی مقرر با رفتن به سامانه برگزاری جلسات پیش دفاع (که در سامانه پژوهشیار اطلاع رسانی می شود) نسبت به درخواست و زمان مورد نظر خود اقدام نمایند.
دانشجویان موظفند حداقل ۳۰ دقیقه پیش از شروع جلسه در محل حضور یابند.1399/10/08
13:01:32
5.0 / 5
2861
این مطلب نئوپدیا را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
لینک دوستان نئوپدیا
NeoPedia