NeoPedia
امید به فایزر نا امید شد؛

واكسن آمریكایی همچنان جان می گیرد

واكسن آمریكایی همچنان جان می گیرد

نئوپدیا: تازه ترین گزارش ها از نتایج تزریق واکسن فایزر در اروپا نشان میدهد در فنلاند 32 مورد عوارض جانبی در نتیجه تزریق واکسن رصد شده است. همین طور در نروژ نیز 23 نفر در رابطه با واکسن فوت کرده اند.به گزارش نئوپدیا به نقل از مهر، با گذشت چند روز از ورود واکسن فایزر به کشورهای مختلف و تزریق آن، حجم اعتراضات به دنبال عوارض جانبی شدید و حتی مرگ به دنبال تزریق این واکسن، روز به فزونی یافته است و امیدها برای خلاصی از ویروس کرونا با این واکسن، جای خودرا به واقع بینی و حتی بدبینی داده است.
دو روز بعد از شروع تزریق واکسن فایزر در انگلیس دو نفر از کادر درمان با عوارض جانبی روبرو شد. دو پرستار در ایالت آلاسکا نیز گرفتار همین مشکل شدند. اما این اختتام چالش فایزر نبود. یک پرستار و یک پزشک در دو ایالت مختلف آمریکا چند روز بعد از دریافت واکسن کووید ۱۹ به این بیماری مبتلا شدند. بعد از آن اندک اندک آمار عوارض جانبی شدید در کشورهای دیگر و حتی مرگ و میر بعد از دریافت واکسن فایزر نیز اعلام گردید. یک پرستار ۴۱ ساله پرتغالی دو روز بعد از دریافت واکسن جان باخت. در سوئیس نیز یک فرد دو روز بعد از دریافت واکسن در خانه سالمندان فوت کرد.
در کنار این موارد دو فرد در منطقه تحت تصرف رژیم صهیونیستی بعد از دریافت واکسن فایزر فوت کردند. یکی از آنها ۷۵ ساله بود و فقط ۲ ساعت بعد از واکسیناسیون جان باخت.
اکنون به نظر می آید این آمار همچنان ادامه دارد.
در همین راستا به بعضی از جدیدترین گزارش های عوارض جانبی و مرگ میر بعد از تزریق ویروس کرونا در کشورهای اتحادیه اروپا اشاره می کنیم:
گزارش فنلاند از ۳۲ مورد عارضه جانبی بعد از دریافت واکسن
روز گذشته خبرگزاری اسپوتنیک در خبری اشاره نمود آژانس دارویی فنلاند به نام فیما (Fimea) از ۳۲ مورد عوارض شدید جانبی در نتیجه تزریق فایزر اطلاع داده است. در بیانیه این شرکت آمده است: تا حالا ۳۲ مورد عارضه جانبی شدید در نتیجه تزریق واکسن فایزر به وجود آمده است. این موارد شامل گزارش عوارضی مانند واکنش های آنافلاکتیک، درد در اعضای بدن، درد ماهیچه ای، تورم غدد لنف، تهوع، بیماری، خارش، خستگی، سردرد و لرز است.
این آژانس اطلاعات مذکور را از کارمندان بخش خدمات درمان و شهروندان عادی دریافت کرده که واکسن را تزریق کرده اند.
فنلاند نیز مانند بقیه کشورهای اتحادیه اروپا پروسه واکسیناسیون کووید ۱۹ را از اواخر دسامبر ۲۰۲۰ میلادی شروع کرده است.
۳ مرگ بعد از تزریق واکسن در بلژیک
از سوی دیگر آژانس فدرال دارو و محصولات درمانی بلژیک(FAMHP)در ۱۴ ژانویه ۲۰۲۱ میلادی یکی از شهروندان بلژیکی ۵ روز بعد از دریافت واکسن فایزر فوت کرده است. در همین راستا تحقیقاتی در اینباره شروع شده است.
در بیانیه آژانس FAMHP آمده است: در ۱۴ ژانویه ما از مرگ یک شهروند ۸۲ ساله با مشکلات پیش زمینه ای بهداشتی با خبر شدیم که ۵ روز قبل واکسن کووید ۱۹ را تزریق کرده بود. تحقیقات بیشتری در این حوزه انجام می شود تا ارتباط مرگ وی با واکسن فایزر مشخص شود.
این در حالی است که هفته گذشته نیز ۲ شهروند بلژیکی ساکن خانه سالمندان بعد از دریافت واکسن فایزر فوت کرده بودند و تحقیقات درباره مرگ آنان ادامه دارد.

مرگهای در رابطه با واکسن فایزر در نروژ
چهار روز پیش از شروع سال ۲۰۲۱ میلادی، واکسیناسیون کووید ۱۹ با واکسن فایزر در نروژ شروع شد و سوین آندرسن ۶۷ ساله در یک خانه سالمندان اولین نروژی بود که آنرا دریافت کرد. از آن زمان تا حالا بیش از ۳۳ هزار شهروند این کشور واکسن را دریافت کرده اند.
این در حالی است که حالا آژانس دارویی نروژ گزارش های عوارض جانبی شدید در سرتاسر کشور را بررسی نموده است. خبرگزاری بلومبرگ در گزارشی به نقل از مقامات نروژی اشاره می کند در این کشور ۲۳ نفر بعد از دریافت اولین دوز واکسن فایزر فوت کرده اند. از این تعداد ۱۳ فوت با کالبدشکافی بررسی شده و نتایج نشان داده است عوارض جانبی به واکنش های شدیدی در افراد سالمند منجر می شود.
به نوشته اسپوتنیک نیوز، تمام مرگ های بررسی شده به افراد مسن با مشکلات پیش زمینه ای سلامتی در خانه های سالمندان مربوط است. همه فوت شدگان بالاتر از ۸۰ سال داشتند و بعضی از آنها بالای ۹۰ سال بودند.
همچنین در این کشور ۲۹ مورد عوارض جانبی ناشی از تزریق واکسن کووید ۱۹ ثبت شده است که سه چهارم آن در ارتباط با افراد ۸۰ ساله و بالاتر بود.
سازمان جهانی بهداشت از مرگ ۲۳ نروژی بعد از دریافت واکسن کووید ۱۹ آگاه است. این سازمان تصمیم دارد تحقیقات را از نزدیک بررسی کند.
انستیتو بهداشت عمومی نروژ نیز در بیانیه اعلام نمود: برای افرادی که وضعیت سلامت ضعیفی دارند حتی عوارض جانبی معتدل ناشی از تزریق واکسن عوا قب خطرناکی دارد.
۱۰۰ گزارش عوارض جانبی شدید در هلند
این در حالی است که حدود ۱۰۰ نفر در هلند از عوارض جانبی شدید ناشی از دریافت واکسن فایزر اطلاع داده اند. مرکز مراقبت های دریایی لارب در این کشور خبر را اعلام نموده اند. آگنس کانت مدیر لارب اظهار داشت: دو نفر گرفتار عارضه بسیار شدید شده بودند به طوریکه روی بدن آنها کهیر به وجود آمد و چشمان آنها متورم شد. البته این دو نفر به سرعت تحت درمان قرار گرفتند.
به گفته کارشناسان دیگر موارد عوارض جانبی شامل سر درد، خستگی و درد در محل تزریق بوده است.
کانت در ادامه سخنانش اضافه کرد: ما تصور می کردیم در هر ۱۰ نفر، ۲۰ تا ۲۵ گزارش عوارض جانبی دریافت نماییم. موارد گزارش شده نیز با پیشبینی ما همخوانی دارد. البته باید در نظر داشت تمام موارد عوارض جانبی به کارشناسان گزارش نمی شوند.
هلند کمپین واکسیناسیون را از ۶ ژانویه شروع کرد. تا حالا ۴۷ هزار نفر در این کشور واکسن را دریافت کرده اند.
عوارض جانبی در بلغارستان و مرگ در فرانسه
علاوه برآنچه گفته شد در بلغارستان نیز ۴ مورد گزارش ظهور عوارض جانبی شدید در نتیجه دریافت واکسن را گزارش کرده است. در فرانسه نیز یک سالمند دو ساعت بعد از دریافت واکسن کووید ۱۹ فوت کرده است.
همچنین خبرگزاری بلومبرگ در بخشی از گزارش خود اشاره می کند مقامات آمریکایی ۲۱ مورد عوارض جانبی شدید ناشی از تزریق واکسن فایزر گزارش کرده اند. وزرات بهداشت رژیم صهیونیستی نیز در اواخر دسامبر اعلام نمود از بین هر هزار نفر یک نفر با عوارض جانبی تزریق این واکسن روبرو می شود.


منبع:

1399/10/27
18:44:34
0.0 / 5
1101
تگهای خبر: خدمات , شركت
این مطلب نئوپدیا را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
NeoPedia