NeoPedia

نقشه برداری از كف اقیانوس ها با قایق های خودران

نقشه برداری از كف اقیانوس ها با قایق های خودران

نئوپدیا: یک شرکت سازنده پهپاد در سان فرانسیسکو از تولید قایق های خودران 22 متری برای نقشه برداری از کف دریاها و اقیانوس ها آگاهی داده است.به گزارش نئوپدیا به نقل از نیواطلس، قایق های خودران مذکور توسط شرکت سیل درون تولید شده اند و Surveyor یا نقشه بردار نام دارند.
تجهیزات و ابزار سخت افزاری مورد نیاز برای نقشه برداری از کف دریا بر روی قایق های مورد اشاره نصب شده و انتظار می رود از این طریق برای نخستین بار بتوان از یکی از ناشناخته ترین مناطق جهان نقشه ای مناسب و جامع تهیه کرد.
نمونه اولیه این قایق ها به طول هفت متر در سال ۲۰۱۸ تهیه شد و شرکت سازنده با یک گروه تحقیقاتی در استرالیا جهت استفاده از نمونه های جدید این قایق ها برای نقشه برداری از اقیانوس در حوالی این کشور به توافق رسیده است.
قایق های مورد اشاره انرژی مورد نیاز برای حرکت را بوسیله باد به دست می آورند و البته نور خورشید نیز برق مورد نیاز تجهیزات الکترونیکی این قایق ها مانند سیستم های ناوبری، حسگرها و غیره را تامین می کند.
این قایق ها می توانند تا ۱۲ ماه بدون وقفه در آب باقی بمانند و بطور خودران یا به صورت کنترل ازراه دور فعالیت کنند. همین طور از قایق های مذکور می توان برای تهیه اطلاعات زیست محیطی مانند میزان کربن اقیانوس و نیز بررسی و تحلیل محتویات آب اقیانوس ها استفاده نمود.


منبع:

1399/11/02
23:40:00
0.0 / 5
1339
این مطلب نئوپدیا را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
NeoPedia