NeoPedia

ارتقای ظرفیت صنعت فرودگاهی با دانش بنیان ها ارتقا می یابد

ارتقای ظرفیت صنعت فرودگاهی با دانش بنیان ها ارتقا می یابد

به گزارش نئوپدیا تفاهم نامه همکاری میان معاونت علمی و فناوری و فرودگاه امام خمینی برای ارتقای کیفیت خدمات عرضه شده به مسافران منعقد شد.به گزارش نئوپدیا به نقل از معاونت علمی و فناوری، یک تفاهم نامه همکاری با مبحث تحقق اهداف سند توسعه هوافضای کشور برای ارتقای ظرفیت مسافر و بار در فرودگاه امام خمینی به امضای منوچهر منطقی دبیر ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و محمدمهدی کربلایی مدیرعامل شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی رسید.
«ارتقای سامانه های اتوماسیون عملیات فرودگاهی در جهت افزایش سطح کیفی و کمی خدمات به مسافران مطابق با آخرین فناوری های روز دنیا» و «ایجاد مرکز تعمیر، نگهداری و اورهال جامع برای هواپیما توسط شرکتهای دانش بنیان برای عرضه خدمات به ناوگان پروازی داخلی و خارجی»، «ایجاد سایت تبدیل کاربری هواپیما مسافربری به باربری» و هم «ارتقا هواپیماهای موجود» از مفاد اصلی این تفاهم نامه است.
«ایجاد مراکز نوآوری در حوزه نرم افزاری با گرایش هوشمندی عملیات فرودگاهی برای تسهیل عرضه خدمات حمل و نقل بار و مسافر» و «راه اندازی ناوگان حمل و نقل بار با عنایت به اهداف برنامه جامع توسعه هوافضای کشور با استفاده از هواپیمای تجاری» از دیگر مفاد این همکاری مشترک است.
در این تفاهم نامه بر «ایجاد کنسرسیوم بین بانک ها برای تأمین سرمایه برای استقرار شرکتهای دانش بنیان با محصولات دارای فناوری پیشرفته شهر فرودگاهی امام خمینی» و «حمایت و پشتیبانی از طرح ها و پروژه های دانش بنیان در منطقه آزادشهر فرودگاهی» هم تاکید گردیده است.
شرکت های دانش بنیان مسیر توسعه صنعت هوایی را کوتاه می کنند
منوچهر منطقی دبیر ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در مراسم امضای این تفاهم نامه اظهار داشت: ستاد آمادگی همکاری نزدیکی با شهر فرودگاهی برای استقرار شرکتهای دانش بنیان در منطقه آزاد تجاری را دارد.
وی همینطور بیان نمود: این شرکت ها می توانند خدماتی چون دسترسی راحت به همکاران بین المللی، دریافت آسان قطعات خارجی و صادرات مستقیم به دیگر کشورها را به این مناطق ارائه نمایند.


منبع:

1399/11/25
23:18:07
0.0 / 5
1002
تگهای خبر: بین المللی , خدمات , سایت , شركت
این مطلب نئوپدیا را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
NeoPedia