NeoPedia
ستاری:

دیپلماسی فناوری شروع به كار كرده است

دیپلماسی فناوری شروع به كار كرده است

به گزارش نئوپدیا معاون علمی و فناوری با تکیه بر اینکه پشتیبانی از فناوری ها ادامه دارد، اظهار داشت: مبحث دیپلماسی فناوری را آغاز کردیم و تأسیس خانه های فناوری و نوآوری را در خارج از کشور در پیش گرفتیم.به گزارش نئوپدیا به نقل از مهر، دکتر سورنا ستاری امروز در مراسم رونمایی از دستاوردهای برتر حوزه نفت پارک فناوری پردیس و رونمایی نمادین از تعدادی قرارداد تبادل فناوری شبکه فن بازار در ملی ایران که در محل معاونت علمی برگزار شد اظهار داشت: هدف از این جلسه اعلام حمایت هاست.
وی با اشاره به اینکه پشتیبانی از دستاوردهای فناورانه در حال توسعه است، اظهار داشت: ما همچنان هم حمایت های خویش را ادامه می دهیم.
معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری تصریح کرد: همه ما در یک جبهه مبارزه می نماییم که بتوانیم در حوزه های فناورانه کشور را به مرتبه ای از پیشرفت برسانیم؛ چونکه توسعه فناوری یک فرهنگ جدید در کشور ما به حساب می آید و این فرهنگ سازی را ما از آغاز کار خود شروع کردیم.
وی تصریح کرد: حالا بخش دولتی به این نتیجه رسیده که می تواند سرمایه گذار خوبی روی طرح های فناورانه باشد که نمونه آنرا روز گذشته با ساخت یک رام قطار دیدیم.
وی افزود: سرمایه گذاری روی مترو و واگن های قطار یک سرمایه گذاری چند میلیون یورویی است که این اتفاق افتاده و به واسطه شرکتهای دانش بنیان یک رام قطار بومی سازی شده است.
ستاری افزود: قبل از اینها کشور در این راه به جای آنکه بر روی نیروهای انسانی خود سرمایه گذاری کند، در کشورهای دیگر سرمایه گذاری کرد ولی این روند شکسته شد و الان واگن های قطار چند میلیون دلاری با ۲۰ میلیون یورو و بومی سازی ۸۵ درصدی در کشور ایجاد می شود.
ستاری اظهار داشت: علاوه بر حمایت ها و بومی سازی، هم موضوعات دیپلماسی فناوری را آغاز کردیم و تأسیس خانه های فناوری و نوآوری را در خارج از کشور در پیش گرفتیم که اینها همه با کمک بخش خصوصی بوده است.
وی با تکیه بر اینکه امیدواریم سال آینده سال خوبی در حوزه فناوری باشد اظهار داشت: فن بازار ملی ایران تابحال جهش خوبی داشته و انعقاد قراردادهای امروز هم خوب بوده اما کافی نیست و فروش ۳۰۴ میلیارد تومان عدد قابل قبولی نیست. ما باید کشوری باشیم که به تولیدات خود و صادرات آنها افتخار نماییم.


منبع:

1399/12/25
01:49:23
0.0 / 5
1243
تگهای خبر: تولید , شركت , فروش , فناوری
این مطلب نئوپدیا را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
NeoPedia