NeoPedia
معاون تحقیقات وزارت بهداشت مطرح كرد

لزوم هدایت كارهای خیرخواهانه به تحقیقات حوزه سلامت

لزوم هدایت كارهای خیرخواهانه به تحقیقات حوزه سلامت

نئوپدیا: معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت در مسافرت به استان یزد، ضمن بازدید از مرکز جامع سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی دانشگاه علوم پزشکی استان، به امضای تفاهم نامه همکاری میان معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت و اداره کل سازمان های مردم نهاد و خیرین سلامت پرداخت.


به گزارش نئوپدیا به نقل از ایسنا، تفاهم نامه همکاری میان معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت و اداره کل سازمان های مردم نهاد و خیرین سلامت بمنظور هدایت فعالیت­ های خیرخواهانه به تحقیق و پژوهش در زمینه سلامت منعقد شد.
این نشست با حضور فرید نجفی معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، امیرصادقی مدیرکل امور خیرین سلامت، دکتر بیتا مسگرپور مشاور معاونت تحقیقات و فناوری، دکتر علی علیزاده مشاور معاونت تحقیقات و فناوری و سیده مریم حائری رییس اداره امور موسسات خیریه سلامت انجام شد.
نجفی در نشست امضای تفاهم­نامه همکاری میان طرفین، اظهار داشت: انعقاد تفاهم نامه همکاری مشترک بین معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت و سازمان های مردم نهاد و خیرین سلامت وزارت بهداشت گام مهمی در جهت ساماندهی کارهای خیرخواهانه و هدایت آنها به سمت سرمایه ­گذاری در زمینه سلامت و همین طور تحقیق و پژوهش در سلامت به­­ شمار می­­رود.
او با اعلان اینکه احصا و اولویت ­بندی نیازهای تحقیقاتی و فناورانه سلامت کشور همچون مفاد این تفاهم­نامه است، اظهار داشت: معاونت، نیازهای تحقیقاتی و فناورانه در زمینه سلامت کشور را احصا و اولویت بندی می­کند و بعد از اعلام به اداره کل انتظار می ­رود مشارکت و سرمایه­ گذاری خیرین به این حوزه­ ها جلب شود. همین طور از پایان نامه ­های مقطع کارشناسی ارشد و دکتری و طرح های پژوهشی اعلام شده از طرف معاونت در امتداد ماموریت های اداره کل نیز حمایت­ هایی به عمل خواهد آمد.
به گفته نجفی، پژوهشگران و اعضای هیات علمی به مشارکت در ارائه، چاپ مقالات در نشریات علمی – پژوهشی و انتشار کتب در امتداد اهداف تخصصی طرفین ترغیب و تشویق خواهند شد و به سبب این تفاهم نامه نماینده معاونت باید در کمیته های مرتبط حضور یابد و در برگزاری رویدادها و جشنواره های پژوهشی حوزه مشارکت های اجتماعی سیستم سلامت همکاری دو جانبه صورت ­پذیرد.
صادقی نیز به تعهداتی که پیرو این تفاهم نامه بر عهده دارد، اشاره نمود و اظهار داشت: جلب مشارکت در طرح های تحقیقاتی و فناورانه حوزه پیشگیری، غربالگری و درمان، جلب همکاری و مشارکت خیرین در ساخت و تجهیز آزمایشگاه های پژوهشی/ اتاق های تمیز و سایر زیرساخت های تحقیقات و فناروی حوزه سلامت، جلب همکاری خیرین در تجهیز و توسعه مراکز رشد و نوآوری سلامت، جلب و مشارکت خیرین در ساخت و راه اندازی پارک های فناوری سلامت همچون اهداف ما در این تفاهم نامه است.
او با اشاره به این که سمن ها نیز در این تفاهم نامه دیده شده ­اند، اظهار داشت: طبق این تفاهم نامه اداره کل سازمان های مردم نهاد و خیرین سلامت متعهد شده تا در تاسیس سمن های پژوهشی حوزه سلامت با ظرفیت انجمن های علمی مشارکت کند و سمن ها را به اضافه کردن واحد تحقیق و فناوری در ساختار و کارهای نوآورانه تشویق کند.
صادقی اضافه کرد: استفاده از ظرفیت کار داوطلبانه در زمینه تحقیقات و فناوری، بهره گیری از ظرفیت مشارکت اجتماعی بنگاه های اقتصادی در حل نیازها و مشکلات تحقیقات و فناوری سلامت کشور و ایجاد ظرفیت ارائه دستاوردهای تحقیقاتی و فناورانه در رویدادهای در رابطه با خیرین و سازمان های مردم نهاد نیز همچون اهداف تاکید شده در این تفاهم نامه بشمار می رود.
جهت نظارت بر اجرای انجام تعهدات و انجام هماهنگی های لازم دکتر مسگرپور و سیده مریم حائری بعنوان نمایندگان طرفین در این تفاهم نامه انتخاب و عرضه شدند.
علاوه بر این معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت در مسافرت خود به یزد از مرکز جامع سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی دانشگاه علوم پزشکی استان بازدید کرد.
طبق اعلام وبدا، بازدید از مرکز تحقیقات دیابت و بیوبانک دانشگاه، پژوهشکده علوم تولید مثل و شرکت های دانش بنیان، رونمایی از گزاره برگ ها و ژورنال و اچ های جدید دانشگاه از دیگر برنامه های سفر یک روزه دکتر نجفی به استان یزد است.

دکتر مسعود میرزایی، معاون پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی یزد درباب سفر دکتر نجفی به این استان اظهار داشت: بازدید از آزمایشگاه جامع تحقیقات پژوهشی، مرکز جامع سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی، شرکت های دانش بنیان و محل درحال راه اندازی آزمایشگاه مرکز رشد از دیگر برنامه های سفر معاون تحقیقات فناوری به استان یزد است.

میرزایی افزود: هم چنین نشست اعضای کمیته های تحقیقات دانشجویی، جلسه شورای پژوهشی دانشگاه و اعضای هیات علمی کارآفرین و مدیران شرکت های دانش بنیان با معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی برگزار می شود.


منبع:

1400/03/21
11:31:59
5.0 / 5
1108
این مطلب نئوپدیا را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
NeoPedia