NeoPedia
معاونت تحقیقات وزارت بهداشت:

اغلب مراكز تحقیقاتی مقاله محور شده اند

اغلب مراكز تحقیقاتی مقاله محور شده اند

به گزارش نئوپدیا دکتر فرید نجفی با اعلان اینکه هم اکنون مراکز تحقیقاتی مسیر درستی را نمی روند و به جز تعدادی اغلب مقاله محور شده اند، اظهار داشت: با ارائه برخی برنامه ها می توان قطار مراکز تحقیقاتی را به ریل برگرداند.به گزارش نئوپدیا به نقل از ایسنا، دکتر فرید نجفی، معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت در نشست ارائه گزارش از روند پیشرفت برنامه تسهیل و تقویت مشارکت مراکز تحقیقاتی همکار و سازمان های کارفرمایی با تاکید بر دستیابی به اهداف سند چشم انداز و نقشه جامع علمی کشور در زمینه سلامت اظهار داشت: برنامه تسهیل و تقویت مشارکت مراکز تحقیقاتی همکار و سازمان های کارفرمایی اقدام رو به جلویی است که اگر به درستی تدوین و پیاده سازی شود بر عملکرد مثبت مراکز تحقیقاتی کشور تاثیر می گذارد و نتایج آن در سطح کشور قابل رویت خواهد بود.

وی با اعلان اینکه هم اکنون مراکز تحقیقاتی مسیر درستی را نمی روند و دراین زمینه طرحی ارائه شده است، اظهار داشت: پیش بینی می شود سال نخست اجرای طرح با دشواری هایی همراه باشد، کسی هم انتظار بی عیب و نقص بودن ندارد ولی بدون تردید با گذر زمان و تلاش و ممارست همه بازیگران عرصه مشکلات، مشخص و رفع خواهد شد و بعد از آن کارها طبق روال پیش می رود.

به دنبال نامه نگاری های انجام شده با سازمان ها و نهادهای مختلف جهت ارائه طرح ها و سوالات پژوهشی آنها تا حالا سازمان غذا و دارو، سازمان حفاظت از محیط زیست، معاونت بهداشت وزارت بهداشت، ناجا، آموزش و پرورش، ستادمبارزه با مواد مخدر، سازمان پزشکی قانونی، شهرداری تهران و وزارت نیرو موضوعات پژوهشی خودرا ارسال کرده اند. موضوعات دسته بندی شده و برمبنای حوزه تحقیقاتی طرح شده به مراکزی که سابقه فعالیت در آن حوزه را داشته و توان مطالعاتی مرتبط را دارد ارجاع می شود.

پس از انعقاد قرارداد همکاری میان سازمان مربوطه و مرکز تحقیقاتی معرفی شده، پژوهشگران می توانند فعالیت خودرا بصورت رسمی تحت نظارت معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت شروع کنند.

بنابر اعلام روابط عمومی معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت؛ گام بعدی در اجرای برنامه تسهیل و تقویت مشارکت مراکز تحقیقاتی همکار و سازمان های کارفرمایی تشکیل اتاق فکر است که به زودی برگزار می شود.

منبع:

1400/04/21
18:52:09
5.0 / 5
1068
این مطلب نئوپدیا را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
NeoPedia