NeoPedia
در گزارش نئوپدیا اعلام شد؛

نحوه پشتیبانی از دانش بنیان ها برای حضور در نمایشگاههای خارجی

نحوه پشتیبانی از دانش بنیان ها برای حضور در نمایشگاههای خارجی

به گزارش نئوپدیا معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی اظهار داشت: شرکتهای دانش بنیان در نمایشگاه های خارجی به پیشنهاد خودشان و به صورت بلاعوض از جانب این صندوق حمایت می شوند.دکتر سیاوش ملکی فر در گفتگو با خبرنگار مهر در مورد یکی از بسته های صادراتی شرکتهای دانش بنیان به خبرنگار مهر اظهار داشت: شرکت ها می توانند برای حضور مستقل در هر نمایشگاه خارجی معتبر، تا ۹۰ درصد هزینه اجاره، ساخت غرفه، سفر و اسکان را تا سقف ۱۵۰ میلیون تومان در سال، به صورت بلاعوض از صندوق نوآوری و شکوفایی دریافت نمایند.
وی با اشاره به اینکه با عنایت به نیاز شرکتهای دانش بنیان، تابحال بیشتر از ۱۴۰ نمایشگاه زیر چتر حمایتی صندوق قرار گرفته است، افزود: تا قبل از آذر ۹۷ حضور شرکت ها حداکثر در ۲۰ نمایشگاه خارجی و آن هم به طور عمده در چارچوب پاویون مورد حمایت صندوق قرار می گرفت اما با رویکرد جدید، نمایشگاه های تحت حمایت متناسب با نیاز و اعلام شرکتهای دانش بنیان به صورت چشم گیری افزایش پیدا کرده است.
ملکی فر با تاکید بر این که متأسفانه فهرستی جامع از نمایشگاه های معتبر خارجی وجود ندارد، اظهار داشت: شرکتهای دانش بنیان می توانند نمایشگاه های معتبر خارجی در بازارهای هدف خویش را به صندوق معرفی کنند تا به لیست تحت حمایت صندوق اضافه شود.
معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی با اشاره به اینکه نمایشگاه های خارجی تحت حمایت صندوق محدودیت جغرافیایی ندارد، اظهار داشت: این نمایشگاه ها می تواند در اروپا، آسیا، آفریقا و بازارهای هدف متنوع شرکتهای دانش بنیان و در هر یک از حوزه های تخصصی صنعت و فناوری باشند.
وی با اشاره به اینکه شرکتهای دانش بنیان توانمند صادراتی می توانند با حمایت صندوق در این نمایشگاه ها حضور یابند، بیان نمود: از شرکتهای دانش بنیان برای حضور در نمایشگاه و کشوری حمایت می نماییم که محصول در رابطه با آن نمایشگاه و قابل فروش در آن کشور را به تولید رسانده باشند.
وی با اشاره به اینکه در حوزه نمایشگاه های خارجی به دو صورت از شرکت ها حمایت می نماییم، اظهار داشت: برگزاری پاویون شرکتهای دانش بنیان و پشتیبانی از شرکت ها برای حضور مستقل در نمایشگاه های منتخب خودشان، هر دو از جانب صندوق به صورت بلاعوض حمایت می شود.
به گفته معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی، ما با پرچم جمهوری اسلامی ایران تابحال در ۱۵ نمایشگاه خارجی پاویون دانش بنیان را با حضور بیشتر از ۲۰۰ شرکت دانش بنیان برپا کرده ایم و این پاویون ها نقش مهمی در توسعه صادرات شرکتهای دانش بنیان داشته است.
وی ضمن اشاره به نمایشگاه ها و کشورهایی که این پاویون ها در آنها برگزار شده است، اظهار داشت: این پاویون ها در نمایشگاه های معتبر حوزه های مختلف فناوری همچون فناوری اطلاعات و ارتباطات، سلامت، حمل و نقل، ساختمان و انرژی در کشورهای آذربایجان، پاکستان، ترکیه، آلمان، چین، هلند، افغانستان، امارات، ارمنستان و سوریه برگزار شده است.
معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی اظهار داشت: تصویری که اغلب مردم دنیا از ایران در ذهن دارند، تصویر یک اقتصاد دانش بنیان نیست، بلکه هنوز کشور ما را به طور عمده با محصولات خام و فرآورده های نفتی می شناسند. ازاین رو لازم است شرکتهای دانش بنیان در همه حوزه های تخصصی و در کشورهای هدف به خوبی دیده شوند و یکی از اهداف برگزاری پاویون ها تغییر همین تصویر بیرونی است.
به گفته ملکی فر، پارسال ۷۹ شرکت از حمایت بلاعوض حدود ۴ میلیارد تومانی صندوق برای حضور در نمایشگاه های خارجی (به صورت مستقل و پاویون) بهره مند شده اند.


منبع:

1400/05/02
12:10:19
5.0 / 5
1087
تگهای خبر: تولید , شركت , صنعت , فروش
این مطلب نئوپدیا را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
NeoPedia