NeoPedia

تولید نانوپودر با تجهیزات پیشرفته ایرانی

تولید نانوپودر با تجهیزات پیشرفته ایرانی

به گزارش نئوپدیا محققان در یک شرکت دانش بنیان تجهیزات آسیاب گلوله ای سیاره ای را تولید کردند که می تواند نانوذرات کاربردی در صنایع مختلف را تولید نماید.به گزارش نئوپدیا به نقل از ستاد توسعه فناوری نانو، حمیدرضا کمال آبادی فراهانی مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان با اشاره به اینکه شرکت ما در دو زمینه فعالیت دارد، اظهار داشت: ساخت تجهیزات برپایه فناوری نانو نظیر ادوات تولید نانوپودرها و مواد نانوساختار نخستین بخش فعالیت شرکت بوده و بخش دوم فعالیت ما تولید تجهیزات در ارتباط با صنعت نفت، پتروشیمی و صنایع نیروگاهی است.
فراهانی اظهار داشت: این شرکت از سال ۱۳۹۳ فعالیت خویش را شروع کرد و در نیمه دوم همین سال دانش بنیان شد. یکی از تجهیزات شرکت ما آسیاب گلوله ای سیاره ای است که از آن برای تولید نانوپودرها استفاده می شود. در این تجهیزات گلوله هایی به صورت حرکت سیاره ای در جهت های مختلف به حرکت درآمده و با برخورد با مواد، ذرات ریزی را تولید می کنند.
وی اظهار داشت: طراحی و ساخت تجهیزات صنعتی و آزمایشگاهی مانند تولید آسیاب گلوله ای سیاره ای، توربو میکسر و طراحی و ساخت راکتورها و مخازن تحت فشار و همینطور طراحی، ساخت و تعمیر مبدل های حرارتی و ساخت قطعات صنعتی از آلیاژهای استراتژیک مانند پایه نیکل، کبالت و تیتانیوم همچون تولیدات این شرکت است. با بکارگیری بعضی از این دستگاه ها میتوان انواع نانومواد نظیر نانوپودرها، مواد نانوساختار، نانومواد آلیاژی و ترکیبات بین فلزی را تولید کرد.
به گفته وی، از آسیاب گلوله ای سیاره ای دوکاپه که یکی از محصولات پرفروش این شرکت بوده به آزمایشگاه های دانشگاه های معتبر داخل کشور عرضه شده و برخی شرکتهای صنعتی و دارویی هم از این تجهیزات استفاده می نمایند.
وی تصریح کرد: بعضی از محصولات شرکت هم اکنون با استقرار در مرکز صنعتی سازی نانوفناوری کاربردی (ICAN) آماده سرویس دهی به متقاضیان است. با استقرار تجهیزات ساخت این شرکت در مرکز ICAN و سرویس دهی در این مرکز این فرصت فراهم شده تا علاوه بر تبادل فناوری به واسطه عرضه خدمات، حوزه های کاربری جدید دستگاه ها شناخته شود.

1400/06/02
22:23:27
5.0 / 5
878
تگهای خبر: تولید , خدمات , دانشگاه , شركت
این مطلب نئوپدیا را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
NeoPedia