NeoPedia
در گزارش نئوپدیا اعلام شد؛

مجوز سازمان بهداشت جهانی برای تولید واکسن در داخل ضروری نیست

مجوز سازمان بهداشت جهانی برای تولید واکسن در داخل ضروری نیست

به گزارش نئوپدیا عضو کمیته علمی مقابله با کرونا اظهار داشت: اگر شرکتهای تولید کننده واکسن ایرانی کرونا بخواهند صادرات داشته باشند باید از سازمان بهداشت جهانی مجوز بگیرند.دکتر مصطفی قانعی درباب این که چرا واکسن های ضد کرونای ایرانی از سازمان بهداشت جهانی مجوز ندارند به خبرنگار مهر اظهار داشت: هم اکنون مسئله ما سازمان بهداشت جهانی نیست برای اینکه نیاز داخل به واکسن در کشور بالاست.
عضو کمیته علمی مقابله با کرونا اظهار داشت: زمانی که شرکتهای تولید کننده امکان صادرات این واکسن ها را داشته باشند باید از سازمان بهداشت جهانی مجوز گرفتن کنند.
گفت: حالا با توجه به این که در ابتدا باید نیاز کشور به واکسن کرونا تامین شود بنا بر این ضرورتی برای گرفتن مجوز از سازمان بهداشت جهانی وجود ندارد و مجوز از وزارت بهداشت کافی است.
به گفته دبیر ستاد زیست فناوری، بدین سبب این شرکتهای تولید کننده واکسن فرصت دارند تا در ابتدا نسبت به تامین نیاز کشور اقدام نمایند.
قانعی اشاره کرد: البته که لازم است شرکتها در حدی معقولانه تولید کنند که به اندازه یک سال راهبردی واکسن وجود داشته باشد. وی اظهار داشت: وزارت بهداشت موظف است به اندازه یک سال ذخیره راهبردی را از شرکتها خریداری کنند. به گفته ی ایشان، این ذخیره راهبردی برای دزهای یاداور، کارخانه ها و مؤسسات بزرگ، جابجایی مسافر و … مورد استفاده قرار می گیرد؛ این ذخیره بسیار مهمست برای اینکه در آن زمان هم نباید منتظر واکسینه ماند.
دبیر ستاد زیست فناوری افزود: بدین سبب شرکتها می توانند پس از تکمیل مدارک خود و گرفتن مجوزها از سازمان بهداشت جهانی نسبت به صادرات واکسن اقدام نمایند.


منبع:

1400/06/23
22:16:17
5.0 / 5
925
تگهای خبر: تولید , خرید , شركت , فناوری
این مطلب نئوپدیا را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
NeoPedia