NeoPedia
در گزارش نئوپدیا اعلام شد؛

انتشار اسامی دریافت کننده های تسهیلات صندوق نوآوری تا آخر سال

انتشار اسامی دریافت کننده های تسهیلات صندوق نوآوری تا آخر سال

نئوپدیا: رییس هیات عامل صندوق نوآوری و شکوفایی از انتشار لیست شرکتهای دانش بنیان بزرگ و کوچک دریافت کننده تسهیلات این صندوق تا آخر سال آگاهی داد.دکتر علی وحدت در گفتگو با خبرنگار مهر درباره انتشار لیست شرکت های دریافت کننده تسهیلات صندوق نوآوری و شکوفایی اظهار داشت: بنا داریم لیست شرکت های دانش بنیان را به زودی و تا آخر سال منتشر نماییم.
رئیس هیئت عامل صندوق نوآوری و شکوفایی افزود: این لیست هم اکنون وجود دارد و تا حالا به معاونت علمی و فناوری، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری و دفتر ریاست جمهوری ارائه شده است.
وی با اعلان اینکه ما هنوز هم حساسیت و محدودیتی نداریم برای انتشار اسامی شرکت های دانش بنیان دریافت کننده تسهیلات نداریم، عنوان کرد: از شروع سال تا حالا نیز میزان تسهیلات ارائه شده به این شرکتها از ۱۳ هزار میلیارد تومان به نزدیک ۲۰ هزار میلیارد تومان رسیده است و شرکت های دیگری نیز به این مجموعه دریافت کنندگان تسهیلات افزوده شده اند.
وحدت با اعلان اینکه شرکت های دانش بنیان که توسط صندوق نوآوری تسهیلات دریافت می کنند تایید شده از طرف معاونت علمی هستند، اظهار داشت: هر یک از این شرکتها از نوع دانش بنیان های تولیدی و نوپا هستند که پس از ارزیابی های صندوق نوآوری و شکوفایی توانسته اند تسهیلاتی را از این نهاد دریافت نمایند.
به گزارش نئوپدیا به نقل از مهر، مدتی پیش اعتراضاتی از طرف فعالان و کسب و کارهای مجازی نسبت به صحبت های علی وحدت، رییس هیئت عامل صندوق نوآوری در خصوص «اعطای تسهیلات ۱۳ هزار میلیارد تومانی به شرکت های دانش بنیان و استارت آپی بزرگ» مطرح و موجب شد عملکرد این نهاد مالی با موجی از انتقادات روبرو شود.
منتقدان این سوال را مطرح نمودند که چرا به شرکت هایی که بجای کار دانش بنیانی بیشتر به کار تجاری مشغول هستند، تسهیلات اعطا شده آنها همین طور انتشار لیست اسامی شرکت های دریافت کننده تسهیلات را از صندوق نوآوری و شکوفایی مطالبه کردند و صندوق نیز در آن زمان قول انتشار این لیست را داد.


منبع:

1400/08/24
23:48:36
5.0 / 5
789
این مطلب نئوپدیا را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
NeoPedia